16:44
MANCHESTER - Fotbalisté Manchesteru City v neděli s přehledem postoupili po výhře 2:0 nad Cardiffem do osmifinále prestižního F.A. Cupu. Jedním ze střelců na Cardiff City Stadium byl také belgický záložník Kevin de Bruyne. A jeho zápas z 8. minuty souboje stál skutečně za to.

Kevin de Bruyne a Raheem Sterling z Manchesteru City slaví jeden z gólů v síti Cardiffu. foto: Reuters

Skvěle vstoupili fotbalisté lídra Premier League do souboje 3. kola nejprestižnější pohárové soutěže na britských ostrovech.

Už v osmé minutě je poslal z přímého kopu do vedení Kevin de Bruyne střelou, o které se bude ještě nějakou dobu mluvit (druhou trefu přidal ještě do poločasu Raheem Sterling).

Před sebou stojící zeď tvořenou z hráčů soupeře a dvou spoluhráčů totiž dokonale oklamal střelou po zemi do spodního rohu branky Neila Etheridgeho. Ten mohl jen pokrčit rameny. S tímhle nešlo nic dělat.

„Věděl jsem, že zeď Cardiffu vyskakuje, trenérský tým nás na to upozorňoval. Tak jsem to zkusil. Navíc mi přišlo, že nestáli v předepsané vzdálenosti, takže to pod ní bylo jistější než přes,“ usmíval se po zápase šestadvacetiletý belgický reprezentant.

Ten už se podobně na britských ostrovech trefil. V roce 2016 takto zostudil obranu Bournemouthu.

Pochopitelně není jediný, který s podobnou kulišárnou uspěl, své zkušenosti s tímto zakončením mají například i obě největší hvězdy současného fotbalu Lionel Messi a Cristiano Ronaldo.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...