Cristiano Ronaldov v akci proti Spezii. foto: Reuters

Aktualizováno
Řím - Fotbalisté Juventusu Turín porazili v italské lize Spezii 3:0 a upevnili si třetí místo v tabulce, na němž na vedoucí Inter ztrácejí sedm bodů. Cristiano Ronaldo odehrál 600. ligový zápas a dosažený milník oslavil gólem. Portugalský kanonýr zpečetil v 89. minutě skóre dvacátou trefou v sezoně.
  23:07aktualizováno  23:09

Favorit se proti soupeři ze spodní poloviny tabulky prosadil až po hodině hry. V 62. minutě otevřel skóre Álvaro Morata, za necelých deset minut přidal druhou branku Federico Chiesa. Po několika nevyužitých šancích se nakonec prosadil i Ronaldo, který pokořil dvacetigólovou hranici ve dvanácté sezoně za sebou.

Spezia mohla v poslední minutě nastavení ještě výsledek zkorigovat, bulharský útočník Andrej Galabinov ale neproměnil pokutový kop.

Cristiano Ronaldov v akci proti Spezii.
Semifinále italského poháru rozhodl dvougólový Ronaldo.

Druhý na dnešek naplánovaný zápas 25. kola mezi Laziem Řím a FC Turín byl kvůli koronaviru v týmu hostů odložen. Turín musel kvůli rozšíření nákazy, která postihla i osm fotbalistů, do izolace, vedení soutěže ale s rozhodnutím o přeložení duelu čekalo do poslední chvíle.