16:43
STUTTGART - Vedení klubu VfB Stuttgart potrestalo rekordní pokutou 50 tisíc eur (asi 1,25 milionu korun) rumunského fotbalistu Cipriana Maricu za to, že byl při sobotní porážce s Hamburkem 2:4 vyloučen za slovní útok na rozhodčího. Trest bez uvedení sumy potvrdilo vedení týmu, přesnou částku zveřejnila dnes německá média.

"Svým chováním nepoškodil jen sebe, ale také celý náš klub," vysvětlil kroky kouč Fredi Bobič. "Přitom v posledních týdnech má dobrou formu, připravuje a nahrává na góly, důležité branky střílí, ale tímto stupidním chováním udělal velký krok zpátky. Je to pro nás zklamání," řekl.

VYLOUČENÍ MARICY (incident začíná v čase 1:30):

Rumunský reprezentant Marica v zápasu s Hamburkem vstřelil v deváté minutě gól na 1:1. Svou "hvězdnou chvíli" ale zažil o šest minut později. Spoluhráč Niedermeier zajel hrubě do českého záložníka Jarolíma a sudí vytáhl žlutou kartu. To nepochopitelně rozčertilo Maricu, který z rukou hlavního arbitra uviděl kartonek stejné barvy.

Jenže rumunský záložník ve svém výlevu pokračoval a po spršce vulgarit dostal další žlutou kartu a musel předčasně pod sprchy. A Hamburk přesilovky využil dokonale...