18:00
STOCKHOLM - Tenhle odkop si kapitán francouzské reprezentace a Tottenhamu Hugo Lloris za rámeček nedá. V posledních sekundách pátečního zápasu kvalifikace o MS 2018 ve Švédsku mohl malou domů odkopnout kamkoliv, on ale se snažil vyřešit konstruktivně. Atakován hráčem Švédska vyrazil hluboko do pole, míč však poslal na kopačky útočníkovi domácího týmu Oly Toivonena, který přesně z poloviny hřiště trefil odkrytou francouzskou bránu. Švédové tak vyhráli 2:1 a v tabulce se dostali právě před Francouze.

Hugo Lloris by se po obrovské hrubce v závěru raději neviděl. foto: Reuters

Francouzi přitom ve Stockholmu vedli 1:0, když se ve 37. minutě parádně z voleje trefil Olivier Giroud.

Na Giroudův gól se podívejte ZDE:

Těsně před přestávkou však dalším povedeným gólem vyrovnával Jimmy Durmaz. Ve zbytku zápasu však byla lepším týmem Francie a Švédové v závěru vsadili všechno na obranu, aby uhájili cenný bod.

Pak však přišla Llorisova hrubka a Toivonenův gól a rozhodčí hned po rozehrání zápas ukončil. Francouzi tak Švédům darovali vedení ve skupině.