West Ham United zažil neobyčejný večer, když během poslední desetiminutovky odvrátil porážku za stavu 0:3. foto: Reuters

Aktualizováno
Londýn - Po čtvrthodině vedli o tři góly a zdálo se, že výhru nad West Hamem mají fotbalisté Tottenhamu v kapse. Jenže soupeř se v londýnském souboji v rámci 5. kola fotbalové Premier League vzchopil, v závěrečné desetiminutovce začal mocně dotahovat i díky Vladimíru Coufalovi. A nakonec vybojoval bod za remízu 3:3. Jediným stoprocentním týmem zůstává Aston Villa.
  15:37aktualizováno  22:26

Klub z Birminghamu potřetí ve čtvrtém utkání udržel čisté konto, vyhrál v Leicesteru a v tabulce je druhý za Evertonem, který odehrál o jedno utkání víc.

O divoké remíze West Hamu na Tottenhamu rozhodla nádherná rána střídajícího Lanziniho ze čtvrté minuty nastaveného času. Tottenham se sice ubránil při standardní situaci, ale dělovce ze třiceti metrů čelit nedokázal. Lloris si na míč sáhl, ale vyrazit ho nedokázal.

Tottenham ještě v 82. minutě vedl nad West Hamem 3:0, přesto dokázal jasné vítězství ztratit.

Nejprve se hlavou trefil Balbuena, pak si srazil Coufalův centr z pravé strany do vlastní brány stoper Sánchez a v úplném závěru srovnal Lanzini.

Domácí kouč Mourinho nevěřícně kroutil hlavou, jeho protějšek Moyes naopak štěstím bez sebe poskakoval po hrací ploše.

Tottenham vstřelil první gól už po 45 sekundách hry, kdy si na dlouhý pas Harryho Kanea naběhl Son Hung-min a obstřelil brankáře. O chvíli později si útočníci, kteří se vzájemně podíleli už na osmi brankách v tomto ročníku, role vyměnili: Son Hung-min narážečkou vyzval kapitána anglické reprezentace k ráně zpoza šestnáctky a ten se nemýlil. Bohatou čtvrthodinu dokonal opět Kane, když hlavou uklidil do sítě centr letní posily Sergia Reguilóna.

Ve druhé půli aktivita domácích opadla a více se začali prosazovat hosté. Trenér José Mourinho proto poslal na hřiště navrátilce z Realu Madrid Garetha Balea, který za Tottenham nastoupil po sedmi letech, ale nepomohlo to.

Odpolední zápasy anglické ligy skončily smírně 1:1. Crystal Palace doma remizoval s Brightonem a Sheffield si rozdělil body s Fulhamem.

Hráči Crystalu Palace vystřelili na branku jen jedinkrát - z penalty se prosadil Wilfried Zaha. Následně se domácí pouze bránili soustavnému tlaku Brightonu, i tak mohli deset minut po výměně stran vedení navýšit. Branka po průniku Michyho Batshuayie však naplatila kvůli předcházejícímu ofsajdu.

Fotbalisté Aston Villy slaví branku Rosse Barkleyho.

Brighton následně zahrozil z několika útoků, ale prosadil se až po šťastné kombinaci v závěru vyhroceného zápasu. Neal Maupay dopravil míč přes patu Aarona Connollyho na Alexise Mac Allistera, který prostřelil domácího brankáře a zaznamenal první gól v Premier League. Při dalším tlaku byl za nebezpečný ofenzivní skluz vyloučen kapitán hostů Lewis Dunk, na výsledek to již vliv nemělo.

Sheffield pokračoval v neúspěšném vstupu soutěže, poté co v minulé sezoně překvapil jakožto nováček ligy devátým místem. S letošním nováčkem Fulhamem mohl po necelé hodině hry prohrávat, pokutový kop nařízený po hře rukou však poslal Aleksandar Mitrovič nad břevno.

Fulham se i tak dostal do vedení v 77. minutě po průniku Ademoly Lookmana. Vysvobodit Sheffield přišel až střídající kapitán Billy Sharp, který dostal příležitost k penaltě za Mitrovičův faul a čtyři minuty po příchodu na trávník se na rozdíl od soupeře nemýlil.

West Ham United zažil neobyčejný večer, když během poslední desetiminutovky...
Fotbalisté West Hamu United slaví branku z nastaveného času, kterou vstřelil...

Anglická fotbalová liga - 5. kolo:

Sheffield United - Fulham 1:1 (85. Sharp z pen. - 77. Lookman), Crystal Palace - Brighton 1:1 (19. Zaha z pen. - 90. Mac Allister), Tottenham - West Ham United 3:3 (8. a 16. Kane, 1. Son Hung-min - 82. Balbuena, 85. vlastní Sánchez, 90.+4 Lanzini), Leicester - Aston Villa 0:1 (90.+1 Barkley).