22. listopadu 2009 18:23, aktualizováno 23. 11 9:23 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jermaine Defoe střílí jeden ze svých gólů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jermaine Defoe střílí jeden ze svých gólů. | foto: Reuters

LONDÝN Těžko uvěřitelný fotbalový výsledek se zrodil v nedělním podvečeru na White Hart Lane v Londýně. Domácí Tottenham nastřílel bezmocnému Wiganu celkem devět branek, o pět z nich se sám postaral maličký útočník Jermaine Defoe.

"Byl to zápas hrůzy," hlesl po utkání před žurnalisty kouč Wiganu Roberto Martínez. Měl pravdu. Devět branek v historii Premier League ještě žádný klub nedostal, poslední podobný výsledek se zrodil na Ostrovech v roce 1955, kdy Manchester United vyhráli nad Ipswichem 9:0.

DEMOLICE V PODÁNÍ TOTTENHAM:

Hrozivé skóre ještě umocňuje fakt, že o poločase svítilo na ukazateli skóre výsledek 1:0 pro domácí, to když se v 9. minutě trefil Crouch. Poté si ale otevřel brankový učet nejmenší hráč na hřišti - Jermaine Defoe. Mezi 51. a  58. minutou nastřílel hattrick, poté přidal ještě další dvě branky. Pět gólů v jednom zápase zaznamenali od roku 1992 v Premier League jen Andy Cole z Manchesteru United a Alan Shearer z Newcastlu.

Defoe si tak připsal druhý hattrick v této sezoně, Tottenham pět a více branek nasázel soupeři potřetí ročníku. Anglický reprezentant je nyní díky jedenácti brankám ve dvanácti zápasech nejlepším střelcem celé soutěže.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.