19:00
PRAHA/PITTSBURGH - Hokejová NHL mu leží u nohou. Tentokrát si sám kleknul před gólmana soupeře. Dvacetiletý Kanaďan a útočník Tampy Bay jel v nočním nepovedeném duelu na ledě Pittsburghu ("blesky" prohrály 1:8) na začátku druhé třetiny trestné střílení, které ale může s přehledem kandidovat na titul: karambol roku. Vyhlášený bruslař a technik Stamkos totiž na kruzích zakopnul a místo radosti z gólu byl za nemehlo.

Bylo to pro něj třetí trestné střílení v krátké zámořské kariéře. A přestože v předešlých dvou pokusech jednou uspěl, nejvíce si určitě bude pamatovat nájezd ze zápasu na ledě Pittsburghu. Karambol největší hvězdy Tampy Bay Stevena Stamkose jen podtrhnul nepovedený večer "blesků" na ledě Crosbyho party (Tampa prohrála 1:8).

Ve 23. minutě prohrávali hosté již 0:5, ale dostali šanci v podobě trestného střílení pro návrat do zápasu. Nájezdu se ujal nejlepší střelec NHL uplynulé sezony Steven Stamkos. Rozjel se tak jako již tisíckrát, hrál si s pukem, přejel modrou čáru a najednou se na kruzích kází k ledu...

STAMKOSŮV NEPOVEDENÝ NÁJEZD:

Místo radost z gólu a případné stíhací jízdy za změnou nepříznivého skóre, skončila dvacetiletá hvězda smutně "rozpláclá" na zadním mantinelu za brankou soupeře. "Nikdy by mě nenapadlo si před nájezdem kontrolovat ostří bruslí. Nevím, co se stalo. Musím se z toho poučit pro příště," řekl zkroušeně po zápase zámořským reportérům.

Ostatně, z výprasku od "tučňáků" se bude muset poučit nejen on, ale celá Tampa...

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.