8:23
PRAHA/NEW YORK - Hokejisté Washingtonu vyhráli v pondělním utkání NHL na ledě Tampy Bay 2:1 po samostatných nájezdech a prodloužili vítěznou sérii na pět zápasů. Brankář Washingtonu Michal Neuvirth odstoupil ze hry po první třetině kvůli zranění oka, které mu způsobila rána do masky hned v úvodní minutě zápasu.

Ovečkin před gólmanem Tampy. foto: ČTK

Neuvirth, který vychytal předchozí čtyři výhry Capitals, po 21 sekundách hry dostal ránu pukem do hlavy po střele Natea Thompsona. První třetinu sice dohrál a zneškodnil šest ze sedmi střel, po přestávce jej ale nahradil Brian Holtby. "Michalovi se do oka dostaly částečky kovu odlomené z masky. Nejdříve je nemohl dostat ven, ale pak se mu to povedlo a teď už je všechno v pořádku. Bude O.K.," prohlásil trenér Bruce Boudreau.

Neuvirthův náhradník Holtby si vedl skvěle a do konce zápasu už neinkasoval. Vyrovnávací gól Capitals na 1:1 vstřelil v 55. minutě Alexandr Sjomin, penaltový rozstřel pak rozhodl gólem hned v první sérii Alexandr Ovečkin.

TAMPA 1:2nájezdy WASHINGTON

"Naskočit do hry v rozehraném utkání je jedna z nejtěžších věcí. Ale když mi trenér najednou řekl, že půjdu do branky, nahromadila se ve mně spousta adrenalinu a myslel jsem jenom na to, abych podal co nejlepší výkon," prohlásil Holtby, který odchytal teprve devátý zápas v NHL. Během 45 minut včetně prodloužení si připsal 21 zákroků a v rozstřelu pak zastavil všechny tři nájezdy soupeřů.

NOČNÍ VÝSLEDKY

Tampa Bay - Washington 1:2 po sam. n. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 13. Bergenheim - 55. Sjomin, rozhodující sam. nájezd Ovečkin. Michal Neuvirth odchytal za Washington 20 minut, ze 7 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 85,7 procenta. Střely na branku: 28:30. Diváci: 16.835.

St. Louis - Columbus 5:4 po sam. n. (3:3, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 13. a 27. McDonald, 2. Berglund, 14. Oshie, rozh. nájezd Steen - 7. Voráček, 8. Calvert, 11. Tjutin, 31. MacKenzie (Voráček). Střely na branku: 36:28. Diváci: 19.150.

Los Angeles - Dallas 3:4 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 9. Mitchell, 28. Williams, 43. Clifford - 27. Ribeiro, 42. Daley, 46. Benn, 61. Morrow. Střely na branku: 23:22. Diváci: 18.118.

Trenér Tampy Guy Boucher si po utkání stěžoval na neuznaný gól v úvodu třetí třetiny. Vincent Lecavalier sice Holtbyho překonal, podle rozhodčích ale předtím gólmana nedovoleně atakoval Martin St. Louis. "Koukal jsem se na to teď asi patnáctkrát s dalšími dvaceti lidmi ve své kanceláři. Náš hráč se brankáře ani nedotkl. Byla to hokejka soupeře. Jestli to nebyl gól, tak to mělo být určitě vyloučení za podražení. Ale mělo to být 2:0 a hotovo," zlobil se Boucher.

Gólem a asistencí se v pondělí blýskl útočník Jakub Voráček, jeho Columbus však prohrál v St. Louis 4:5 po samostatných nájezdech. Blue Jackets přitom v první třetině vedli 3:1, když se během tří minut a 24 sekund trefili Voráček, Matt Calvert a Fjodor Tjutin. Domácí však dvěma góly v rozmezí 75 sekund záhy vyrovnali. Zápas nakonec dospěl do penaltového rozstřelu, v němž nejprve oba gólmani kapitulovali dvakrát ze tří nájezdů, ve čtvrté sérii nakonec zařídil výhru pro St. Louis Alexander Steen.

Také třetí pondělní duel mezi Los Angeles a Dallasem skončil po šedesáti minutách nerozhodně. O vítězi však poté rozhodlo už prodloužení, když po 38 sekundách nastavení zařídil výhru Dallasu 4:3 Brenden Morrow. Dallas tak vyhrál popáté z posledních šesti zápasů a poskočil na páté místo v tabulce Západní konference. Před devátým Anaheimem, desátou Minnesotou a jedenáctým Nashvillem však mají Stars náskok pouhých čtyř bodů.