12:21
BOSTON/PRAHA - Nejlepší obránce NHL a kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára "poznal", jaké je to být pukem. V nočním zápase s Ottawou Senators se pustil na konci první třetiny za stavu 4:0 pro Boston do křížku s těžkou váhou domácích Mattem Carknerem. Pěstní souboj ale tentokrát slovenský obr překvapivě prohrál.

Matt Carkner dopravuje do branky Bostonu Zdena Cháru. foto: ČTK

Tvrdost Chárových pěstí poznal před více jak dvěma lety také český pořízek David Kočí. Ten stejně jako další elitní bitkaři proti 206 centimetrů vysokému slovenskému obránci, který mezi pravidelné bijce nepatří, neuspěl.

MATT CARKNER VS ZDENO CHÁRA:

Jak na Cháru předvedl až dnes v noci kanadský "dřevorubec" Matt Carkner. Ten sice v úvodu krátké pěstní přestřelky prohrával na body, vše si ale vynahradil poté. Nejprve se soupeřově úderu šikovně uhnul, poté mu sám naložil a nakonec téměř stodvacetikilového Cháru napěchoval do bostonské branky místo puku.

Ten do ní mimochodem o tři minuty později dostal český obránce Filip Kuba, Boston přesto vyhrál hladce 4:1.