8:51
VANCOUVER - Výhra Kanady nad Němci se tak nějak očekávala. Přes počáteční trápení v první třetině vyhrál vysoký favorit zápas 8:2. Hodně tomu napomohla také situace ze 23. minuty, kdy kanadský bek Shea Weber vzal vážně slovní obrat o "střele, která trhá síť". Jeho pumelenice od modré čáry totiž proletěla německou brankou, regulérnost gólu musel až po další minutě a přerušení hry posvětit videorozhodčí.

Rozhodčí kontroluje síťku v německé brance. foto: Reuters

Čtyřiadvacetiletý bek Shea Weber patří mezi nejlepší střelce mezi obránci. Za necelých pět sezon má na svém kontě 59 branek, na obránce velmi slušný počin. V zápase s Německem na olympijských hrách ukázal proč.

Ve 23. minutě za stavu 1:0 pro Kanadu mu na modrou čáru proti napřažené hokejce poslal puk Mike Richards. Weber vypálil křížnou ránu do pravého rohu Greissovi svatyně. Trefil přesně - jenže puk pleskl o plexisklo za brankou a tak se hrálo dál.

WEBEROVA GÓLOVÁ STŘELA:

Necelou minutu, do dalšího přerušení. Poté se jel poradit hlavní sudí o této situaci s videorozhodčím. A udělal dobře - jak se následně objevilo i na obří kostce nad ledem, Weberova střela prošla síťkou v německé brance.

Ovšem k překvapení všech i rozhodčích, který poté inkriminované místo kontrolovali, oko brankové sítě neprotrhla, ale jen roztáhla a zanechala pěkně černé. Kanada za chvíli své vedení zvýšila na 3:0 a následně dokrážela do čtvrtfinále proti Rusku po pohodové výhře 8:2.