11:30
HAMAR - Dvě stě sedmnáct minut a čtrnáct sekund, tedy téměř jedenáct kompletních třetin. Tak dlouho trval nejdelší zápas hokejové historie, konkrétně pátý duel čtvrtfinále nejvyšší norské soutěže mezi Storhamarem a Spartou Sarpsborg, který začal v neděli v 18 hodin a skončil až po půl třetí ráno. O více než dvě třetiny tak byl překonán dosavadní rekord, který drželi hokejisté Detroitu a Montrealu Maroons, kteří v roce 1936 hráli v rámci NHL 176 minut a 30 sekund.

Hokejisté Storhamaru se radují z výhry v historicky nejdelším zápase. foto: Twitter

Sláva Růžičkovi. Kouč Chomutova znovu předvedl senzační obrat

Když v čase 217:14, tedy na konci osmého prodloužení, rozhodl domácí útočník Joakim Jensen prudkou ránou z pravého kruhu o výhře domácího Storhamaru 2:1, velmi početně zaplněné publikum vyskočilo do vzduchu jako jeden muž.

A to i kvůli tomu, že je rekordní zápas u konce. Na hodinách byl čas 2:32, takže fanoušci seděli na tribunách více než osm a půl hodiny!

Hokejisté vykoupili všechno jídlo

Kvůli nekonečnému zápasu se navíc museli uskrovnit, protože po druhém prodloužení došlo v hale veškeré občerstvení. Takže ti, kteří si nenechali dovézt jídlo do haly, byli dalších šest třetin, o hladu.

Mohou za to hráči hostujícího týmu. Jejich vedení totiž vykoupilo poslední jídlo, co zůstalo v kioscích na stadionu. Naopak domácí celek si k utěšení hladu objednal do kabiny pizzu a těstoviny.

Přesto z původního počtu 5526 nahlášených diváků vydrželo zápas sledovat až do rozhodující trefy okolo tisícovky fanoušků.

„Lidé nám hlásí, že pohřešují své milované. To vše se ale děje kvůli utkání Storhamaru se Spartou (Sarpsporg), které trvá ‚o něco déle než obvykle‘,“ uvedla s nadsázkou tamní policie na twitterovém účtu.

Stihnou si hráči do úterý odpočinout?

Po Jensenově gólu, díky němuž se Storhamar ujal vedení 3:2 na zápasy, navíc propukla obrovská euforie u domácích hráčů, kteří sebrali poslední síly a jako jeden muž zavalili šťastného střelce. A oddechnout si museli i rozhodčí, pořadatelé či rolbaři.

Hrdí ale mohou být i hráči sarpsborské Sparty. Přispěli totiž k rekordu, který sotva někdo z dalších týmů překoná. A navíc spolu se Storhamarem vytvořili i rekord v počtu střel na bránu. Bylo jich celkem 189 (96:93).

Otázkou však je, jak všichni hráči stihnou zregenerovat do šestého duelu, který se na ledě Sarpsborgu hraje už v úterý.