11:17
NEW YORK - Když zvládnou tříminutové kolo v ringu profesionální boxeři, je to pro ně rutina. Na hokejovém kolbišti je ale stejně dlouhá boxerská vložka ratitou. A dost možná historický rekord. Právě tak dlouho do sebe v sobotním nočním zápase řezali hráči New Jersey Leblond a St. Louis Janssen.

Cam Janssen a Pierre-Luc Letourneau-Leblond. foto: ČTK

"Byl jsem unavenej jen z toho, že jsem na tu bitku koukal," svěřil se po zápase s pocity gólman St. Louis Ty Conklin. A určitě nebyl sám. Bitka dvou spoluhráčů z dresu "ďáblů" z New Jersey vešla svou délkou skutečně do dějin NHL. Vždyť oba bijci si vydrželi na bruslích vyměňovat údery po dobu tří minut, což je regulérní jedno kolo v boxerském ringu.

NEUVĚŘITELNÁ BITKA MEZI LEBLONDEM A JANSSENEM:

Obě borcům, kteří se do sebe pustili v šesté minutě první třetiny za stavu 0:0, se dostalo bouřlivých ovací ve stoje. Komentátoři zápasu se pak bitkou bavili ještě další dlouhé minuty. Nebylo se co divit, v nudném zápase vyhráli hosté ze St. Louis 1:0. Za největší hrdiny tak byli Leblond a Janssen. Zaslouženě....