7:07
Mechelen - V sobotu večer se v belgické Jupiler League hrál zápas pátého kola mezi KV Mechelenem a Oostende. Na góly chudý zápas však fanouškům domácích připravil jeden pořádně infarktový moment.

Aster Vranckx foto: Joris Herregods

Běžela 67. minuta utkání a na výsledkové tabuli svítil stav 0:0. Brankář hostí právě vyrazil jednu ze šancí domácího celku, ale při záchraně své brány upadl a další zákrok už nezvládal. Míč se ale odrazil přímo na nohu nikým nehlídaného sedmnáctiletého záložníka domácích Astera Vranckxe.

Šance, která se naskytne možná jednou za sezonu, možná ani to ne. Stál s míčem na noze úplně sám, sotva pár centimetrů od brankové konstrukce. Stačilo jen o kousek posunout míč dál. Jenže záložníka vyložená tutovka zaskočila, chtěl udělat s míčem ještě jeden krok, ale zavrávoral a míč do brány netrefil.

Ke vší smůle pro domácí celek dokázal v 95. minutě skórovat hostující Jack Hendry, který tak zařídil Oostende výhru 1:0. Mladého fotbalistu si ještě reportéři po zápase zavolali, aby se ho na promarněnou tutovku zeptali. „Je mi to líto, ale těžkou hlavu si z toho dělat nebudu,“ odpověděl jim záložník.

Nešťastného fotbalisty se zastal i trenér domácích. Po utkání řekl, že ho za pořážku nikdo neviní, protože je fotbal kolektivní sport.