20:16
Osminásobný olympijský vítěz Usain Bolt si originálním způsobem zpříjemnil atletický důchod. Ve speciálně upraveném letadle užívaném pro vědecké účely vyhrál závod v podmínkách připomínající ty vesmírné.

Usain Bolt sprintuje ve stavu beztíže. foto: Lidovky.cz

Ojedinělý sprinterský „závod“ se konal nad Francií ve speciálním letadle v rámci propagace šampaňského určeného pro vesmírné lety.

I když nedokázal vyvinout svou obvyklou rychlost, Bolt pochopitelně vyhrál.

„Byl jsem nervózní, ale jakmile poprvé letadlo opsalo první parabolu (díky níž se pasažéři v prudce klesajícím letadle dostanou do stavu blízkému stavu beztíže, pozn. red.), říkal jsem si ‚můj bože!‘. Napotřetí už jsem si spíš říkal, že to je šílené,“ řekl bývalý fenomenální sprinter.

Video s „vesmírným sprintem“ si prohlédněte zde:

Jamajčan Usain Bolt je nejrychlejším člověkem historie. Drží světový rekord v běhu na 100 metrů (9:58s) a je osminásobným olympijským šampiónem na sprinterských tratích (100m, 200m, štafeta 4x100m).

Bolt vyhrál také jedenáctkrát mistrovství světa, s hvězdnou kariérou se ale rozloučil vloni na MS až třetím místem. V současné době se snaží prorazit jako fotbalista.