Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

13:00
PRAHA - Sportovní rok 2010 byl stejně jako ty předešlé plný krásných, kuriózních, kontroverzních či slavných branek. My jsme pro vás vybrali pět nej branek letošního roku. Vy sami můžete v naší anketě rozhodnout o tom, který gól byl ten skutečně nejlepší.

Bobby Ryan vrací hůl soupeři.

Nejemotivnější (Tomáš Rolinek/Česká republika): Česká republika vedla ve finále mistrovství světa 1:0 nad Ruskem. Běžely poslední dvě minuty druhé třetiny a český výběr odolal náporu Rusů. K protiútoku zavelel Karel Rachůnek, kotouč zavezl do pásma a přihrávkou před Varlamovovu branku vybídl ke skórování Rolinka.

Rok 2010 v obrazech

I když se puk do sítě odrazil od Rolinkovy brusle, rozhodčí pro neúmyslné kopnutí gól uznali. Tato branka se po konečném součtu (2:1) stala brankou rozhodující.

Nejspornější (Thierry Henry/Francie): Henry se zcela jistě stal nejnenáviděnější osobou v Irsku. A proč? V prodloužení utkání o postup na MS 2010 v Jihoafrické republice rozhodl o postupu Francie. Na tom není nic zvláštního, ale Henry rozhodujícího gólu dosáhl po hraní rukou. Sám po utkání prohlásil, že pro fair-play by se měl zápas opakovat. Nestalo se a na světový šampionát postoupila Francie.

Nejpřekvapivější (Jakub Klepiš/Česká republika): Podceňovaný český národní tým ve finále MS v Německu narazil na nejsilnější tým na turnaji – reprezentaci Ruska. Bookmakeři, fanoušci a odborníci byli přesvědčení, že si Ruský celek pohodlně dojde pro třetí titul mistrů světa v řadě. Z tohoto mínění je vyvedl Jakub Klepiš, když po dvaceti vteřinách finále vstřelil úvodní branku utkání.

Nejsledovanější (Andrés Iniesta/Španělsko): Nejglobálnější sportovní akci rozhodl jeden muž. Navíc až v nastaveném čase. Jediným střelcem finále mistrovství světa v JAR mezi Španělskem a Nizozemskem se stal André Iniesta. Barcelonský záložník je tak díky této brance nejžhavějším kandidátem na zisk Zlatého míče FIFA pro nejlepšího fotbalistu světa roku 2010.

Nejkurióznější (Bobby Ryan/Anahaim Ducks): V utkání letošní sezony NHL mezi Anahaimem a Minnesotou vstřelil Kačer Bobby Ryan velice kuriózní branku. Poté, co mu hůl ukradl soupeř Koivu, vzal volnou hokejku z ledu, která patřila Koivovi, s níž vstřelil branku. Soupeři ji hned s úsměvem na tváři chtěl vrátit.