Poprvé v historii české ligy videorozhodčí zrušil gól. Slavia přesto vyhrála

18:51aktualizováno  20:19
PRAHA - Poprvé v historii české fotbalové ligy došlo po konzultaci s videorozhodčím ke zrušení gólu. Sudí Zbyněk Proske po zhlédnutí opakovaných záběru neuznal kvůli ofsajdu vedoucí branku slávistického útočníka Milana Škody v úvodu vršovického derby s Bohemians 1905. Slavia přesto mohla slavit vítězství 1:0.

Konzultace s video rozhodčím. foto:  Michal Šula, MAFRA

Uhrin skončil už potřetí na lavičce Mladé Boleslavi, klub náhradu řeší

Na konci osmé minuty rozehrál slávista Josef Hušbauer přímý kop, na který si naběhl Škoda, po jeho hlavičce se míč lehce odrazil od spoluhráče Tomáše Součka a domácí kanonýr z dorážky dostal míč do sítě.

Domácí už slavili vedení 1:0 a ani hosté proti inkasované brance nijak neprotestovali, ale sudí Proske dostal od videorozhodčího Miroslava Zelinky informaci, že šlo zřejmě o ofsajd.

Hraniční bylo už Škodovo postavení při hlavičce po Hušbauerově centru a navíc při gólové střele stínil v ofsajdu hostujícímu brankáři Tomáši Fryštákovi domácí Souček. Proske se tak rozhodl celou situaci přezkoumat na obrazovce vedle hřiště a po necelých třech minutách gól odvolal.

Momentka ze zápasu Slavia Praha - Bohemians.

Stalo se tak ve třetím utkání české ligy, v němž pomáhá videorozhodčí. Premiéru měl na konci podzimu v zápase Sparty s Mladou Boleslaví a hned v úvodu nová technologie pomohla potvrdit, že při vedoucím gólu domácích přešel míč brankovou čáru. Podruhé bylo video nasazeno v úvodním jarním kole opět na Letné, tentokrát v utkání s Libercem.

Fotbalisté Slavie o vítězství rozhodli těsně před pauzou. Šmíd v první minutě nastavení odvrátil dlouhý nákop jen k Hušbauerovi a ten povedenou střelou zpoza vápna zaznamenal svůj první ligový gól od září.

18. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 1:0 (1:0)

Branka: 45.+1 Hušbauer. Rozhodčí: Proske - Moláček, Wilczek - Zelinka (video). ŽK: Jugas, Hromada, Hušbauer, Sýkora - Mašek. Diváci: 9648.

Slavia: Kolář - Jugas, Kúdela, Pokorný, Sýkora (78. Sobol) - Souček - Stoch, Hromada (88. Ngadeu), Hušbauer, Zmrhal - Škoda (79. Necid). Trenér: Trpišovský.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Jindřišek, Martin Hašek ml. - Reiter (79. Záviška), Mašek (67. Kabajev), Vaníček (40. Bartek) - Nečas. Trenér: Martin Hašek st.

Karviná - Zlín 4:0 (2:0)

Branky: 32. Budínský z pen., 38. Wágner, 49. Janečka, 74. Wágner. Rozhodčí: Machálek - Mokrusch, Pospíšil. ŽK: Kalabiška - Hronek. Diváci: 2245.

Karviná: Le Giang - Čolič, Dreksa, Hošek, Eismann - Janečka (84. Weber), Panák - Štepanovský (80. Letič), Budínský, Kalabiška (63. Voltr) - Wágner. Trenér: Mucha.

Zlín: Dostál - Kopečný (46. Mehanovič), Hnaníček, Gajič, Matejov - Hronek (71. Železník), Jiráček - Ekpai, Traoré, Holzer - Vukadinovič (81. Džafič). Trenér: Páník.