Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

11:52
AMSTRDAM / PRAHA - Jako ve známém filmu si musel připadat obránce Ajaxu Amsterodam Nicolás Tagliafico. V 75. minutě zápasu, v němž se hrálo jen o nasazení do osmifinále LM, se stal obětí brutálního zákroku soupeře z Bayernu Mnichov.

Fotbalista Ajaxu Nicolas Tagliafico (vpravo) je faulován hráčem Bayernu Thomasem Müllerem. foto: ČTK/AP

Do té doby se hrál poměrně klidný fotbal. 1:1, jen nizozemský klub hrál o deseti, protože jeho stoper Wöber dostal červenou kartu za skluz do soupeře. Jenže potom letěl míč zhruba ve výšce 1,6 metru, do něhož chtěl vložit pravý bek Ajaxu Tagliafico hlavu.

V tu chvíli ale přiletěl jako v nějakém asijském akčním filmu záložník Bayernu Thomas Müller. Ačkoliv jej Tagliafico viděl na poslední chvíli, stačil ještě trochu pootočit hlavu, čímž snížil škody. Sudí pochopitelně nemohl zákrok přejít a do kabin zamířil i německý záložník.

„Viděl jsem to přímo před sebou. Musel jsem se hned jít přesvědčit, jestli je ten kluk v pořádku. Nevypadalo to vůbec pěkně, když dostával na hřišti stehy. Byla to pro mě jasná červená,“ měl jasno i Müllerův spoluhráč z Bayernu Leon Goretzka.

Červená karta otevřela stavidla, nejprve se Ajax dostal do vedení z penalty, načež německý klub bleskově zápas otočil a ještě v 90+4. minutě vedl 3:2. Jenže osud je fér, a tak se v poslední minutě trefil do prázdné branky právě Tagliafico, jenž na hřišti i přes otřesný zákrok zůstal. Po remíze 3:3 tak z prvního místa skupiny postupuje Bayern, druhý zůstal Ajax.