2:18
MONTEVIDEO/PRAHA - Obrovská úleva a nadšení. Takové jsou nyní pocity v Argentině. Země dvojnásobných mistrů světa na poslední chvíli proklouzla na světový šampionát v roce 2010. Maradonův soubor totiž vyhrál klíčové a závěrečné utkání jihoamerické kvalifikace na půdě Uruguaye 1:0, když se šest minut před koncem trefil Bolatti.

Diego Armando Maradona. foto: ČTK

Čtyřiaosmdesát minut. Tak dlouho čekal naplněný stadion v Montevideu na gól. Dočkal se. Ovšem v síti domácího gólmana Muslera. Uruguayský obránce Caceres fauloval na hranici vápna Jonase a po druhé žluté musel pod sprchy.

K přímému kopu se postavil Leo Messi a poprvé v utkání dokázali Argentinci zaskočit v pokutovém území pozornou domácí obranu. K odraženému míči se dostal Bolatti, jenž byl v té době na hřišti tři minuty a Musler neměl šanci. Oslabení Uruguayci se již na odpor nezmohli.

ROZHODUJÍCÍ GÓL UTKÁNÍ URUGUAY 0:1 ARGENTINA:

Vyjma šance Diega Lugana, který hlavičkoval v 70. minutě sám před hostujícím gólmanem těsně vedle to byla jediná pořádná akce utkání. Obě strany si až příliš uvědomovaly důležitost zápasu a tak se hrálo především ze zabezpečených obran s rychlými kontry.

Vítězství Argentinu posunulo na MS (nakonec by ji stačila i remíza, jelikož Ekvádorci prohráli 1:0 v Chile), Uruguay bude hrát dodatečnou baráž s Kostarikou.

Utkání mělo, jak na Jižní Ameriku obvyklé, divokou dohru. Zatímco Argentinci v čele se šťastným Maradonou slavili, Uruguayci se sesypali jako vosy na rozhodčí. Rodriguez si vysloužil již po skončení duelu červenou kartu, jeho spoluhráč Gargano nebyl daleko od inzultace hlavního sudího. Nejen hráče, ale také fanoušky musela uklidňovat dokonce až policie.