16:26
ALKMAAR - Fotbalisté Alkmaaru a s nimi celý stadion si ve čtvrtečním utkání Evropské ligy s Dundalkem prožili minuty hrůzy. Místo aby se v 60. minutě hráči nizozemského týmu radovali z gólu na 1:0, strachovali se o zdravotní stav autora branky Stijna Wuytense.

Ošetřování záložník AZ Alkmaar Stijna Wuytense. foto: Reuters

Šestadvacetiletý belgický záložník se těsně poté, co hlavou poslal míč do sítě, tvrdě srazil s vybíhajícím brankářem irského týmu Garym Rogersem a zůstal bezvládně ležet na trávníku.

Při střetu ztratil vědomí a k sobě přišel až po několikaminutovém ošetření před zraky vyděšených spoluhráčů. Hřiště opustil na nosítkách a s těžkým otřesem mozku byl převezen do nemocnice, podle posledních informací je ale v pořádku.

„Bylo to děsivé. Když jsem viděl, jak hekticky všichni reagují, měl jsem opravdu strach,“ řekl Ben Rienstra, který Wuytense na hřišti nahradil. Někteří spoluhráči se během vynucené pauzy modlili, další neskrývali pláč. „Ta panika na celém stadionu byla hmatatelná,“ řekl domácí trenér John van den Brom.

Scéna z trávníku se patrně podepsala na koncentraci domácího týmu ve zbytku utkání, protože ačkoliv hrál od 71. minuty v početní převaze po vyloučení Stephena O’Donnella, vedení neudržel. Minutu před koncem se o dělbu bodů postaral Ciarán Kilduff.

Ani hráče irského celku ale nenechala situace ze 60. minuty chladnými. „Všichni z FC Dundalk posíláme přání brzkého uzdravení Stijnu Wuytensovi. Při svém gólu prokázal neuvěřitelnou odvahu,“ vzkázal klub na sociální síti.