10:03
MILÁN - V nemocnici skončil po milánském derby obránce Interu Marco Materazzi, kterého ve druhém poločase poslal k zemi kopem ve stylu kungu-fu útočník AC Zlatan Ibrahimovic. Podle trenéra obhájců titulu Rafaela Beníteze by neměl mít světový šampion z roku 2006 žádné vážnější problémy.

Benítez se na Ibrahimovice ani nezlobil. "Byl to ošklivý zákrok, ale nebyl úmyslný, takže proti němu nemohu nic říct. S Markem to nevypadá vážně," uvedl španělský kouč, který postavil Materraziho poprvé v tomto ligovém ročníku právě s úkolem hlídat Ibrahimovice.

Tento záměr Benítezovi příliš nevyšel. Materazzi hned v úvodu fauloval švédského střelce v pokutovém území a Ibrahimovic z penalty v 5. minutě rozhodl o porážce svého bývalého klubu. Za svůj zákrok v 67. minutě se vytáhlý kanonýr Materazzimu, jenž poté musel střídat, omluvil.

"Nebylo to schválně, oba jsme šli po míči a srazili se. To se ve fotbale stává," uvedl Ibrahimovic, kterého jakoby inspirovalo nedávné setkání s italskou reprezentací v taekwon-du. Od rozhodčího dostal žlutou kartu. AC Milán po vítězství v derby 1:0 vede italskou ligu o bod před Laziem Řím, Inter je pátý.