29. listopadu 2016 8:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Maradona se bil do prsou. Po triumfu Del Potra se rozbrečel

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Diego Maradona v ráži. V Zábřehu fandil pomocí tradičního argentinského lasování. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Diego Maradona v ráži. V Zábřehu fandil pomocí tradičního argentinského lasování. | foto: Reuters

ZÁHŘEB/PRAHA Kdepak tryzna za zesnulého přítele Fidela Castra. Diego Maradona skákal v neděli radostí v Záhřebu, když v zápase jedniček ve finále Davis Cupu porazil Juan Martín del Potro chorvatskou jedničku Marina Čiliče, přestože prohrával 0:2 na sety. Del Potro tak udělal klíčový krok k argentinské výhře 3:2 na zápasy, díky němuž se mohli Jihoameričané radovat ze zisku premiérové salátové mísy pro svou vlast.

Argentinci prohrávali po druhém dnu 1:2 na zápasy a k triumfu museli v neděli vyhrát obě dvouhry. V úvodním souboji však Del Potro prohrál s Čiličem úvodní dva sety v poměru 6:7 a 2:6.

I když musel argentinský dlouhán dohrát zápas se zlomeným malíčkem na levé ruce, nakonec zápas po téměř pětihodinové bitvě dokázal otočit a srovnal stav na 2:2.

„Lepší moment jsem si nemohl vybrat. Tohle byl největší zázrak v mém životě a je pro moji rodinu, pro přátele i pro celou Argentinu,“ prohlásil Del Potro po zápase.

Během vůbec prvního Del Potrova obratu ze stavu 0:2 na sety se činil ve VIP i božský Diego, který sledoval zápas se svou dcerou. Pořád kroužil rukama, jako by v nich měl raketu, po vítězných míčích pumpoval pažemi a skákal do vzduchu.

Argentinská radost.
Diego Maradona v extázi.

A když Del Potro dokonal famózní obrat, štěstím se rozbrečel. Vítěz US Open z roku 2009 mu dokonce věnoval po zápase raketu, kterou Čiliče porazil.

„Fandil skvěle celé tři dny a přiběhl mi gratulovat do šatny. Vždycky jsem ho obdivoval jako hráče a je mi velkou ctí, že nyní v něm máme tak zaníceného fanouška, který za námi přijel,“ poděkoval Maradonovi Del Potro.

Vítězný třetí bod pak v rozhodujícím duelu zařídil třísetovou výhrou nad dlouhánem Ivem Karlovičem Federico Delbonis a Argentinci mohli slavit premiérový titul. Ten je o to cennější, že Argentinci dokázali všechny čtyři zápasy vyhrát venku.

larJaroslav Šindelář
  • 0Diskuse
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!