Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

17:08
PRAHA - K výkonu Roberta Lewandowskiho v úterním zápase bundesligy se nejde nevrátit. Útočník Bayernu předvedl něco naprosto nevídaného - přišel na hřiště až v poločase, do sítě Wolfsburgu však stihl nasázet pět branek během devíti minut. Zvlášť ta poslední stála za to.

Tomu nemůžu uvěřit! Trenér Josep Guardila krátce poté, co Robert Lewandowski vstřelil pátou branku. foto: Reuters

Ošklivým nejde označit ani jeden z pěti gólů polského kanonýra, ale volej z šedesáté minuty, při němž se Lewandowski na hranici velkého vápna položil do vzduchu a bombou usměrnil míč do levého horního růžku, byl lahůdkou. Brankář Wolfsburgu ani nezareagoval.

One man show. Famózní Lewandowski nastřílel pět gólů za devět minut

Pro kapitána polské reprezentace to byl zápas mnoha „nej“. Lewandowski vstřelil nejrychlejší hattrick v dějinách bundesligy, potřeboval na něj 3 minuty a 22 vteřin. Zároveň se stal vůbec prvním střídajícím hráčem v historii nejvyšší německé soutěže, jenž skóroval pětkrát.

A jeho „polonůžky“ na 5:1 budou jistě aspirovat na nejlepší gól roku. Kouč Bayernu Pep Guardiola se jen nevěřícně chytal za hlavu a jako by se ptal publika: „Co se to děje?“

Trenér Wolfsburgu Dieter Hecking Lewandowskiho výkon hodnotil lakonicky. „Co na to mám říct? Skvělý útočník nám dal pět gólů a mohl dát sedm,“ povzdechl si.