Jamie Vardy slaví svoji branku při rekordním vítězství Leicesteru. foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Leicesteru se po drtivém vítězství 9:0 v Southamptonu posunuli v tabulce anglické ligy na druhé místo. Na vedoucí Liverpool ztrácejí svěřenci trenéra Brendana Rodgerse pět bodů. Pět branek vstřelili hosté už v prvním poločase, hattrickem se zaskvěli Ayoze Pérez a Jamie Vardy. Na hřišti soupeře v anglické lize ještě nikdo tak vysokým rozdílem nevyhrál.
  23:16

V 10. minutě otevřel skóre z dorážky Ben Chilwell a pro Southampton tím začala desetiminutovka hrůzy, po které prohrával už 0:3 a na hřišti mu scházel vyloučený obránce Ryan Bertrand. V závěru poločasu pokořili domácí obranu ještě Pérez a Vardy.

Leicester ještě nikdy předtím nevyhrál páteční ligový zápas, ze sedmi utkání vytěžil jen dvě remízy. V Southamptonu ale nepolevil ani po poločase: Pérez završil hattrick už v 57. minutě a v nastavení se to podařilo také Vardymu, který proměnil penaltu.

Pérez nastřílel tři góly Southamptonu i na jaře, kdy ještě hrál za Newcastle. O devět branek naposledy skončil zápas Premier League v roce 1995, kdy Manchester United tímtéž poměrem doma deklasoval Ipswich.