20:45
LEICESTER - Přestože mají fotbalisté Leicesteru už jistý titul, v 37. kole anglické ligy jasně přehráli Everton a zvítězili 3:1. Dva góly dal útočník Jamie Vardy, který dostal k dispozici hned dvě penalty. Při druhé však přestřelil branku a přišel o hattrick.

Král Claudio Ranieri. foto: ČTK/AP

Manchester United zvítězil na hřišti Norwiche 1:0. V 72. minutě rozhodl šestým gólem v sezoně záložník Juan Mata. Pátí United ztrácejí na městského rivala City pouze bod, Norwich po čtvrté prohře v řadě zůstal předposlední.

Hostesky v Thajsku, kde sledovali fanoušci Leicesteru zápas s Evertonem.

Před začátkem utkání s Evertonem zazpíval na stadionu King Power tenorista Andrea Bocelli árii Nessun Dorma a trenér Leicesteru Claudio Ranieri poděkoval fanouškům. Oslavu jim zpříjemnili i samotní hráči „Lišek“, kteří i s titulem v kapse odehráli zápas s Evertonem naplno.

Už v páté minutě poslal domácí do vedení nejlepší střelec Leicesteru Vardy, kterému se povedlo vstřelit úvodní gól zápasu ve 12 duelech této sezony. K asistenci na první gól si v 33. minutě připsal i trefu King, kterému se podobný počin povedl poprvé od dubna 2013.

V 65. minutě kopal Vardy pokutový kop, který s přehledem proměnil a připsal si 24. zásah v sezoně. O chvíli později mohl ještě jednu trefu přidat a dohnat lídra tabulky střelců Kanea z Tottenhamu, z další penalty ale přestřelil Roblesovu branku. V závěru pouze zkorigoval stav Mirallas.

Leicester - Everton.

Převahu „Lišek“ dokumentoval i počet střel, kterým stanovily své sezónní maximum. Leicester vyslal 33 pokusů, z toho deset dokázal soupeř zblokovat.

Velkou zásluhu na jediné trefě Manchesteru United v Norwichi měl kapitán Rooney, který ve vápně přihrál volnému Matovi a ten překonal gólmana Ruddyho. Norwich je pro Španěla oblíbeným soupeřem, v Premier League už se do jeho sítě trefil pětkrát, což se mu proti žádnému jinému týmu nepovedlo.

Anglická fotbalová liga - 37. kolo

Norwich - Manchester United 0:1 (72. Mata), Aston Villa - Newcastle 0:0, Bournemouth - West Bromwich 1:1 (82. Ritchie - 16. Rondón), Crystal Palace - Stoke 2:1 (47. a 68. Gayle - 26. Adam), Sunderland - Chelsea 3:2 (41. Khazri, 67. Borini, 70. Defoe - 15. Costa, 45.+3 Matič), West Ham United - Swansea 1:4 (68. vlastní Kingsley - 25. Routledge, 31. Ayew, 51. Ki Sung-Yong, 90.+3 Gomis), Leicester - Everton 3:1 (5. a 65. z pen. Vardy, 33. King - 88. Mirallas).

Manchester tak stále bojuje o účast v Lize mistrů, zatímco Norwich čeká těžký závěr sezony, neboť za nesestupovými pozicemi zaostává o čtyři body. Potřeboval by zlepšit ofenzivu, v posledních čtyřech zápasech „Kanárci“ ani jednou neskórovali.

Oba týmy, kterých se záchranářské starosti též týkají, navíc dnes bodovaly. Sunderland sice po poločase prohrával s Chelsea 1:2, ale dvěma slepenými brankami Boriniho a Defoea skóre otočil a už čtyři zápasy nepoznal hořkost porážky. Posunul se na 17. místo o bod před Newcastle, který pouze remizoval bez branek na půdě poslední Aston Villy. Sunderland a Norwich mají oproti Newcastlu zápas k dobru.

West Ham bojuje o účast v evropských pohárech, dnes se k nim ale nepřiblížil. Se Swansea překvapivě prohrál vysoko 1:4 a skončila jeho desetizápasová série bez porážky. Jediný gól domácích byl vlastní, když brankáře Fabianského nešťastně překonal Kingsley. „Labutě“ uspěly na hřišti West Hamu poprvé od roku 1956.