17:50aktualizováno  20:13
MANCHESTER/PRAHA - Zápas, o kterém sní každý útočník na světě, odehrál v sobotním 15. kole bulharský snajpr Dimitar Berbator. Ofenzivní eso Manchesteru United pomohlo svému celku k devastaci Blackburnu 7:1 neuvěřitelnými pěti brankami. Podobný kousek se naposledy povedl v minulé sezoně útočníkovi Tottehnamu Jermainovi Defoeovi. United se vyhoupli do čela ligy.

Manchester United - Blackburn (Berbatov střílí pátý gól). foto: Reuters

Bulharský střelec začal své galapředstavení již ve druhé minutě. Robinson špatně odhadl dlouhý míč a pouze jej odkopnul k postranní čáře ke kopačkám Naniho. Portugalský štírek jej ihned poslal zpět do vápna, Rooney míč prodloužil a Berbatov patičkou otevřel skóre. Druhý gól v zápase přidal po chytrém vysunutí od Rooneyho Park ve 23. minutě.

Poté přišly ale další chvíle devětadvacetiletého Berbatova. V 27. minutě chtěl levý bek Blackburnu Chimbonda vrátit míč malou domů Robinsonovi, jenže přehlédl Berbatova a ten parádní "námaz" využil - 3:0. O dvacet minut později završil hattrick po nejkrásnější akci zápasu.

PRVNÍ BRANKA MANCHESTERU V ZÁPASE:

Hosté měli první útok druhé půle, ovšem o míč před pokutovým územím přišli, Berbatov si jej vyměnil s Evrou a poté z poloviny hřiště vyslal kolmici na pravou stranu na Naniho. Ten míč zasekl, pohrál si s nešťastníkem Chimbondou a poté jej předložil na malé vápno proti pravé noze Berbatova - 4:0. Celý kontr přes celé hřiště trval necelých deset vteřin.

Když se hned vzápětí trefil také hračička Nani, hra Blackburnu se zbortila jako domeček z karet. Poslední dva střelecké zásahy domácích poté obstaral opět neudržitelný Berbatov. Nejprve v 62. minutě dorazil do sítě míč po střele Parka, o osm minut později pak další dorážkou tentokrát vlastní střely (tu mu na kopačky vrátil kdo jiný než Chimbonda) završil pětigólový večer. Za hosty v závěru snížil na 1:7 stoper Samba.

HATTRICKOVÝ GÓL BERBATOVA PROTI BLACKBURNU:

Stadion Old Trafford tak dostál své přezdívce "divadlo snů". United se dostali minimálně do neděle do čela Premier League, Berbatov se stal od roku 1992 (kdy se anglická liga přejmenovala na Premier League) stal teprve čtvrtým fotbalistou, který nasázel v jednom zápase pět branek. Před ním to dokázali Jermaine Defoe (loni v dresu Tottenhamu) a dříve Alan Shearer (Newcastle) a Andy Cole (Manchester United).

"Nemohu uvěřit, že jsem dal v zápase pět gólů. Kdysi se mi to už jednou povedlo, ale to bylo doma v Bulharsku. Dnes jsem to dokázal v anglické lize," rozplýval se šťastný střelec. "Lidé mají u útočníků tendenci hodnotit pouze počet vstřelených branek. Pro mě je důležitější, jak hraji, ale dnešek byl jen o brankách," dodal Berbatov.

Anglická fotbalová liga - 15. kolo

Aston Villa - Arsenal 2:4 (52. a 71. Clark - 39. Aršavin, 45. Nasri, 56. Šammach, 90.+3 Wilshere), Bolton - Blackpool 2:2 (76. Petrov, 89. M. Davis - 28. Evatt, 57. Varney), Everton - West Bromwich 1:4 (42. Cahill - 16. Scharner, 26. Brunt, 76. Tchoyi, 87. vlastní Distin), Fulham - Birmingham 1:1 (53. Dempsey - 20. Larsson), Manchester United - Blackburn 7:1 (2., 27., 47., 62. a 70. Berbatov, 23. Pak Či-song, 48. Nani - 83. Samba), Stoke - Manchester City 1:1 (90.+2 Etherington - 81. Richards), West Ham United - Wigan 3:1 (34. Behrami, 56. Obinna, 75. Parker - 86. Cleverley), Wolverhampton - Sunderland 3:2 (50. Foley, 81. Hunt, 89. Ebanks-Blake - 67. Bent, 77. Welbeck).

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...