13:28
PRAHA/NEW YORK - Na tenhle večer nebude gólman Montrealu Carey Price rozhodně vzpomínat v dobrém. Během 67 sekund v 18. a 19. minutě dostal tři góly od hráčů NY Rangers a za stavu 1:5 raději přepustil své místo v brance Alexi Auldovi. Především první ze "série" branek z hole Ryana Callahana se pak dá zařadit do škatulky hodně kuriózních.

Těsná branka Callahana.

Hokejisté NY Rangers zrovna souboje s Montrealem letos nevyhledávali. Všechny tři souboje prohráli, navíc nedali více než dva góly. Obě tyto statistiky změnila již první třetina pátečního duelu v Madison Square Garden, kterou domácí vyhráli 5:1. Především pak parádní pasáží mezi 18. a 19. minutou, kdy nasázeli během 67 vteřin soupeři tři branky.

Nejkurióznější byl hned gól na 3:1 z hole Callahana. Pravé křídlo "Jezdců" se snažilo postrčit kotouč do mlýnice před brankářem Pricem. Jenže černá guma po srážce hole Callahana a Gionty opsala hodně vysoký oblouk a zapadla za záda dezorientovaného brankáře hostí.

KURIÓZNÍ BRANKA RYANA CALLAHANA

Dubinsky, stojící u levé tyče na chvíli zvedl ruce, akce ale pokračovala dále, sudí nakonec po obrovském závaru před brankou Montrealu rozpažil. Jenže se jel naštěstí poradit s videem. A na něm se ukázalo, že kotouč sice skončil před brankovou čarou, za ní se ale na chvíli objevil.

Když přeletěl Price skočil viditelně za brankovou čáru, ovšem od ledu se jako hopík odrazil zpět do brankoviště. "Rozhodl náš důraz před brankou soupeře. Teď se ale musíme soustředit na další zápas," zhodnotil lakonicky kuriózní situaci i celý duel Callahan, nad kterým nešťastník Price po vystřídání ještě dlouho kroutil hlavu. Rangers nakonec porazili rivala 6:3 a opět se přiblížili cíli: postupu do play off.