12:00
Soči - Hokejisté Kanady a Ruska byli znovu v sobě. V přípravném zápase týmů, které by v podobném složením měly hrát i na olympijských hrách v Pchjongčchangu, nechala obě mužstva v Soči vzpomenout na rok 1987, kdy se kompletní týmy Kanady a Sovětského svazu porvaly na MS hráčů do 20 let v Piešťanech.

Hokejisté Kanady a Ruska se do sebe pustili v pěti proti pěti. foto: Profimedia.cz

Neudělala Florida s Jágrem chybu? Zámořští fanoušci mají jasno

Báli jste se, že bez hvězd z NHL bude hokejový turnaj na olympijských hrách v Koreji bude ochuzený o emoce?

Týmy Ruska a Kanady v pondělním přípravném zápase ukázaly, že tomu tak rozhodně nebude.

MS v hokeji 2017, semifinále Kanada vs. Rusko: radost obhájců titulu.
MS v hokeji 2017, semifinále Kanada vs. Rusko: Kuzněcov slaví gól se svojí...

Kanaďané sice dokázali dvěma góly dokázali zápas ve třetí třetině vyrovnat, na gól Romana Ljubimova z 55. minuty však už odpovědět nedokázali. A to přesto, že tým Willa Desjardinse přestřílel Rusy v poměru 36:22.

S tím, že Rusové vyhráli 3:2, se Kanaďané nemohli srovnat, a tak jeden z hráčů s javorovým listem na prsou složil v závěru zápasu u kanadské střídačky jednoho z ruských hokejistů k zemi.

Rozpoutala se tak hromadná rvačka, jíž byl na ledě účasten i nejmenší hráč z obou týmů Justin Azevedo, někdejší útočník Lva Praha.