22. června 2017 14:24 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Michael Lüftner střílí parádní gól. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michael Lüftner střílí parádní gól. | foto: youtube.com

TYCHY/PRAHA Tenhle večer patřil na stadionu v polských Tychách českým fotbalistům. Svěřenci Vítězslava Lavičky dokázali zdolal v zápase mistrovství Evropy do 21 let své italské vrstevníky 3:1 a dál živí naději na postup ze skupiny.

Až vyběhnout v sobotu večer na pažit stadionu v Tychách, budou vědět, že mají všechno ve svých rukou. Budou vědět kolik budou muset vyhrát, případně kolik dát branek i při remízovém výsledku.

A česká lvíčata se o to zasloužila parádním středečním výkonem proti Italům. Ti byli favority, jenže už ve 24. minutě otevřel skóre Trávník a Češi poté dokázali zareagovat i na vyrovnání Berardiho ze 70. minuty souboje.

Pověstný hřebíček do italské rakve pak nemohl být důraznější.

Bomba Michaela Lüftnera, byla milimetrově přesná. A také neskutečně tvrdá. Italský brankář Gianluigi Donnarumma, který už v osmnácti letech odchytal 65 ligových duelů za slavné AC Milán, neměl nárok.

Ano, toho Lüftnera, který už před mistrovskými oslavami se Slavií podepsal smlouvu v dánském FC Kodaň. V týmu, kde se do něj „zamiloval“ jeho budoucí kouč Ståle Solbakken.

Po středě jeho city jistě neochabnou.

Kde kdo si jistě již nyní musí vzpomenout na rok 1996. Tehdy na „velkém Euro“ prohráli Češi na úvod „skupiny smrti“ s Němci 0:2, stejně jako tentokrát lvíčata.

Poté musela Nedvědova parta porazit sebevědomou Itálii. Povedlo se, Češi vedli 1:0, soupeř srovnal, aby následně Bejbl rozhodl o triumfu týmu Dušana Uhrina 2:1. Lavičkova parta díky Lüftnerovi přidala ještě gól navíc.

Nezbývá doufat, že v sobotu večer to nebude stejné drama jako před jednadvaceti lety s Rusy, kdy Čechy nastartoval ke stříbrnému tažení Anglií až gól Šmicera v 88. minutě.