8:04aktualizováno  11:21
NEW YORK - Český hokejový útočník Jaromír Jágr zazářil v premiéře v dresu Philadelphie a rozhodl v pátečním přípravném utkání o výhře Flyers na ledě Detroitu 3:1. Devětatřicetiletý nejproduktivnější Evropan v historii NHL si připsal vítěznou branku, zaznamenal i jednu asistenci a byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Jaromír Jágr rozhodl při premiéře o výhře Philadelphie foto: ČTK

"Ještě může trvat nějakou dobu, než si zvyknu na užší hřiště. Chci se dostat na úroveň NHL tak rychle, jak jen to půjde," řekl Jágr zámořským novinářům po úspěšném návratu do nejvěhlasnější ligy světa. "Musím si opět oživit, jak se v Americe hraje, kde se bruslí... Protože hokej v zámoří a v Evropě jsou dvě hodně rozdílné hry, jen se stejnými pravidly."

Jágr, který se do slavné soutěže vrací po třech letech strávených v Kontinentální lize v barvách Omsku, zařídil obrat v utkání už v první třetině. Domácí Red Wings vedli od páté minuty po trefě Fabiana Brunnströma.

V 18. minutě vyrovnal i za přispění Jágra James van Riemsdyk a za 52 vteřin kladenský odchovanec střelou zápěstím otočil stav. Výsledek potvrdil v polovině druhé část Matt Read.

"Jsem rád, že máme Jágra v týmu. V Pittsburghu bude totiž nepřítelem číslo jedna on a ne já," směje se Max Talbot, který v létě přestoupil do Flyers právě z Penguins.

Přípravné hokejové zápasy před NHL

Detroit - Philadelphia 1:3 (1:2, 0:1, 0:0) Branky: 5. Brunnström - 18. Van Riemsdyk (Jágr), 19. Jágr, 31. Read.

Carolina - Nashville 2:3 (1:0, 0:1, 1:2) Branky: 1. a 41. Ponikarovskij - 38. Legwand, 46. Hillen, 47. Ch. Mueller.

Boston - New York Islanders 6:3 (0:2, 2:1, 4:0) Branky: 29. Krejčí, 30. P. Bergeron, 49. Seidenberg, 49. Marchand, 56. Boychuk, 56. Peverley - 2. a 10. Reese, 39. Frischmon.

New Jersey - New York Rangers 3:4 (1:2, 2:1, 0:1) Branky: 2. Henrique, 28. Josefson, 37. Kovalčuk - 5. B. Richards, 6. Stepan, 22. Gáborík, 57. Bell.

Toronto - Buffalo 1:2 (0:1, 1:0, 0:1) Branky: 29. Kessel - 8. Tropp, 53. Pominville.

Tampa Bay - Florida 5:2 (1:0, 2:0, 2:2) Branky: 27. a 33. Shannon (na první Kubina), 9. Ritola (Kubina), 41. Aston, 59. Lecavalier - 45. Skille, 57. Řepík.

Ottawa - Montreal 3:4 po sn. (2:0, 1:2, 0:1 - 0:0) Branky: 15. a 16. Smith (na první Kuba), 32. M. Michálek - 33. a 38. Pacioretty, 60. Gomez, rozhodující sam. nájezd E. Cole.

Colorado - St. Louis 2:3 (0:1, 0:0, 2:2) Branky: 53. Barrie (Hejduk), 60. Stastny - 9. Gračev, 46. Cracknell, 60. Backes.

Minnesota - Columbus 4:3 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 1:0) Branky: 28. a 62. Heatley (na druhou Židlický), 6. Foucault (Židlický), 41. Setoguchi - 13. MacKenzie, 24. Tjutin, 31. Russell.

Chicago - Washington 3:2 (0:1, 0:0, 3:1) Branky: 44. a 47. Stralberg, 57. Saad - 14. Ward, 53. Hendricks. Tomáš Vokoun odchytal za Washington celý zápas, kryl 23 z 26 střel a měl úspěšnost zákroků 88,5 procenta.

San Jose - Anaheim 5:1 (2:0, 2:1, 1:0) Branky: 16. Irwin, 20. Boyle, 29. D. Murray, 38. Mitchell, 59. A. Murray - 35. Getzlaf.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...