7:13
NEW YORK - Jaromír Jágr se podílel třemi asistencemi na výhře Floridy 4:3 po samostatných nájezdech nad Buffalem a v historické tabulce produktivity NHL se vyrovnal druhému Marka Messiera.

15. Teemu Selänne 1457 (684+773)

Oba skvělí útočníci mají na kontě 1887 bodů, český hráč za bilanci 755 branek a 1132 přihrávek. Před nimi je už jen Wayne Gretzky, který nasbíral v soutěži 2857 bodů.

Po akcích Jágra vedla Florida ve 33. minutě 2:0. U první trefy Jágr zavezl puk do pásma, přihrál ho Alexandru Barkovovi, který nadvakrát otevřel skóre.

Oba útočníci připravili druhý gól obránci Keithu Yandlemu, jehož rána od modré se zastavila až v síti, zatímco Jágr stínil brankáři ve výhledu. Český útočník měl na přelomu první a druhé třetiny také dvě dobré šance zvýšit náskok týmu, ale neuspěl.

Buffalo sice otočilo vývoj utkání, ale Jágr se bojovností zasloužil o vyrovnání. Nejstarší hráč v soutěži získal za brankou kotouč, předal ho Barkovovi, po jehož přihrávce střílel Nick Bjugstad do prázdné branky.

Historický okamžik podtrhli fanoušci Floridy, kteří Jágra po vyrovnání výkonu Messiera odměnili dlouhým potleskem.

Nájezdy rozhodl Vincent Trocheck a gólman Roberto Luongo vychytal 447. výhru v NHL, čímž se v pořadí všech dob dotáhl na pátého Terryho Sawchuka.

Historický okamžik podtrhli fanoušci Floridy, kteří Jágra po vyrovnání Messierova výkonu odměnili dlouhým potleskem.

„To bylo skvělé, obrovský bonus za mou práci. Uznávám fanoušky, že o tom věděli a dali to najevo. Vždy jsem chtěl pro ně hrát, střílet branky a vymýšlet hezké akce, aby měli důvod na hokej chodit a užili si ho. Jsem rád, že to ocenili,“ komentoval Jágr reakci publika v aréně, která byla zaplněna ze tří čtvrtin (14.265 diváků).

Přitom někteří jeho spoluhráči o vyrovnání Messierovy bilance ani nevěděli. „Myslel jsem si, že (Barkov) bere puk, protože jsem dal první gól sezony,“ pousmál se Bjugstad.

„Úplně jsem na to zapomněl. Věděl jsem, že je blízko, ale nevěděl jsem, že jen o bod. Tak jsem mu (Barkovovi) naznačoval, ať kotouč nebere. Ale je dobře, že ho vzal, protože byl pro někoho jiného,“ doplnil.

Nájezdy rozhodl Vincent Trocheck a gólman Roberto Luongo vychytal 447. výhru v NHL, čímž se v historickém pořadí dotáhl na pátého Terryho Sawchuka.

„Máme obrovské štěstí. Novináři, trenéři, spoluhráči a fanoušci. To se nestává často, že máte dva takové hráče, kteří budou jednou uvedeni do Hokejové síně slávy. A my máme štěstí, že je můžeme sledovat naživo a bavit se jejich hrou,“ řekl trenér Floridy Tom Rowe.

Mark Messier a Jaromír Jágr.
NEJBOHATŠÍ HOKEJISTA HISTORIE – JAROMÍR JÁGR – 136,3 milionů dolarů za kariéru....

Tomáš Plekanec přispěl svou třetí trefou sezony k výhře Montrealu 5:1 nad Anaheimem. Kladenský odchovanec vstřelil v prostřední třetině po pěkné přihrávce Paula Byrona gól do prázdné branky a upravil tím stav na 2:1.

Petr Mrázek nahradil ve 26. minutě v brankovišti Detroitu zraněného Jimmy Howarda. Český gólman v dalším průběhu inkasoval třikrát z 15 střel a s týmem prohrál 1:4 na ledě Tampy Bay.

Jágrovy milníky v kanadském bodování NHL

7. října 1990 - Ve druhém utkání proti New Jersey zaznamenal díky gólu první bod v NHL.

24. února 1996 - Jako třetí český hráč po Michalu Pivoňkovi a Petru Klímovi dosáhl pětisetbodové hranice.

30. prosince 2000 - Jako 59. hráč historie dosáhl hranice 1000 bodů.

2. března 2006 - S 1400 body se dostal před Fina Jariho Kurriho a stal se nejproduktivnějším Evropanem soutěže.

10. února 2007 - Jako 12. hráč zaznamenal 1500 bodů.

19. února 2008 - Díky čtyřem asistencím pronikl do elitní desítky kanadského bodování NHL, když překonal Raye Bourquea (1579).

21. března 2008 - Dotáhl se na devátého Phila Esposita (1590).

6. října 2011 - Jako devátý hráč pokořil hranici 1600 bodů.

21. února 2012 - Vyrovnal osmého Joea Sakica (1641).

10. listopadu 2013 - Stal se osmým hráčem, jenž dosáhl mety 1700 bodů.

7. ledna 2014 - Dotáhl se na sedmého Maria Lemieuxe, bývalého mentora z Pittsburghu (1723).

13. dubna 2014 - Dostihl šestého Steva Yzermana (1755).

8. prosince 2014 - Vyrovnal pátého Marcela Dionnea (1771).

2. dubna 2015 - Na čtvrtém místě se vyrovnal bývalému spoluhráči z Pittsburghu Ronu Francisovi (1798).

9. dubna 2015 - Jako čtvrtý hokejista historie zaznamenal bod číslo 1800.

3. března 2016 - S 1850 body se dotáhl na třetího Gordieho Howea.

20. prosince 2016 - Na druhém místě vyrovnal s 1887 body Marka Messiera, před ním už je pouze Wayne Gretzky (2857).

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...