9. srpna 2010 18:03 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

VIDEO: Islandší experti na oslavy. Nyní ukázali 'natažení pohonu', 'mrtvici' a 'porod'

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Oslava gólu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oslava gólu. | foto: www.youtube.com

REYKJAVÍK V české nejvyšší fotbalové soutěži je nyní jedním z témat slabá návštěvnost. Možná by se účastníci Gambrinus ligy mohli ispirovat na Islandu. Hráči Stjarnanu totiž přišli s netradičními oslavami gólů a díky tomu se stali nejpopulárnějším týmem domácí soutěže. Kromě dvojnásobného zvýšení návštěvnosti navíc začali i vítězit.

Fotbalisté islandského Stjarnanu ukázali další ze svých pověstných originálních oslav vstřelených gólů. Při výhře 3:2 nad Selfossem předvedli etudy, které zahraniční média označila jako "natažení strojku", "mrtvice" a "porod".

Hráči Stjarnanu jsou díky svým oslavám nejpopulárnějším islandským celkem. Proslavili se především oslavou ve stylu filmového Ramba, kdy útočník Halldor Orri Björnsson postupně imaginárně knokautoval a postřílel většinu svých spoluhráčů. Nedávno pak hráči Stjarnanu předvedli rybářské číslo a minulý týden zase ze svých těl postavili bicykl.

POSLEDNÍ TŘI OSLAVY HRÁČŮ STJARNANU:

I díky oslavám se Stjarnanu výrazně zvýšila návštěvnost. Zatímco v minulém domácím utkání se na něj přišlo podívat šest stovek diváků, proti Selfossu bylo přesáhla návštěva v ochozech tisícovou hranici. Stjarnan si v neděli připsal teprve pátou výhru z patnácti zápasů a poskočil na šestou příčku islandské ligy.

Možná by se týmy v české nejvyšší soutěži, kterou trápí na úvod ročníku odliv diváků z hledišť, mohly hravými Sevařany inspirovat.

ČTK, Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz