Islanders se v sérii s Philadelphií opět ujali vedení. foto: ČTK

Edmonton/Toronto - Hokejisté Philadelphie s Jakubem Voráčkem v sestavě podlehli ve 2. kole play off NHL New Yorku Islanders 1:3 a v sérii prohrávají 1:2 na zápasy. Nejvýše nasazený tým v Západní konferenci Vegas vyhrál 3:0 nad Vancouverem a v sérii vede 2:1.
  8:55

Philadelphia začala zápas aktivně a její převahu vyjádřil v 15. minutě gólem Tyler Pitlick, který dobře ukryl střelu zpoza levého kruhu. Od druhé třetiny se ale obraz hry změnil a Islanders v ní otočili skóre. Matthew Barzal pasem od zadního mantinelu uvolnil Matta Martina, který zblízka vyrovnal. Šest sekund před odchodem do kabin se z mezikruží prosadil bekhendem Leo Komarov. Na začátku třetí části využil přesilovou hru Anders Lee.

Jediný český zástupce v utkání Voráček byl se sedmi body (4+3) nejproduktivnějším hráčem Philadelphie v 1. kole play off proti Montrealu. V sérii proti Islanders ale vyšel ve třech zápasech naprázdno.

Vegas vedl už v šesté minutě 2:0. Alex Tuch se z úniku trefil přesně do horního růžku, za 83 sekund zvýšil střelou z pravého kruhu obránce Zach Whitecloud. Ze stejné pozice, z jaké padl druhý gól, se prosadil na začátku třetí třetiny v přesilové hře ještě Mark Stone. Vancouver promarnil za stavu 0:2 přes minutu dlouhou početní výhodu pět na tři a podruhé v sérii nepřekonal Robina Lehnera, který kryl 32 střel.

V sestavě Vegas scházel pošesté za sebou kvůli zranění útočník Tomáš Nosek, v sérii tak nenastupuje žádný český hráč.

2. kolo play off NHL:

Východní konference (Toronto) - 3. zápas:

NY Islanders - Philadelphia 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky: 28. Martin, 40. Komarov, 44. Lee - 15. Pitlick. Střely na branku: 29:27. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Eberle, 2. Pelech (oba NY Islanders), 3. Pitlick (Philadelphia). Stav série: 2:1.

Západní konference (Edmonton) - 3. zápas:

Vancouver - Vegas 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Branky: 5. Tuch, 6. Whitecloud, 43. Mark Stone. Střely na branku: 31:34. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Lehner, 2. Tuch, 3. Theodore (všichni Vegas). Stav série: 1:2.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...