9:58
NEW YORK/PRAHA - Gólem oslavil svůj první zápas v letošní sezoně NHL český hokejový útočník Václav Prospal, který v létě podstoupil operaci kolena a musel vynechat úvodních 53 zápasů. Jeho trefa však nakonec byla málo platná, New York Rangers podlehli New Jersey 2:3. Devils rozhodli o svém vítězství v prvních pětatřiceti minutách hry, kdy získali vedení 3:0.

Václav Prospal před Brodeurem. foto: ČTK

Ryan Callahan sice ještě do druhé přestávky snížil a hned ve 43. minutě vstřelil Prospal kontaktní druhý gól, vyrovnat už se ale domácím nepodařilo. Asistenci u třetí vítězné branky Ďáblů si připsal Patrik Eliáš. New Jersey tak vylepšilo svou bilanci v posledních deseti zápasech na osm výher a po dlouhých týdnech se odpoutali z posledního místa tabulky celé NHL. O bod přeskočili Edmonton a díky většímu počtu vítězství se posunuli i před New York Islanders, s nimiž mají stejně bodů.

Po utkání ale v kabině Devils nepanovala žádná vítězoslavná nálada. Hráči vědí, že naděje na postup do play off je pořád ohromně malá. "Když budeme dál podávat dobré výkony, začneme dohánět týmy před námi a postupně je budeme nechávat za sebou. Je to dlouhý proces, ale pokud se nám bude dařit, kdo ví, kam až nás to dovede," konstatoval brankář Martin Brodeur, který si připsal 25 úspěšných zákroků.

NY RANGERS 2-3 NEW JERSEY DEVILS:

Dvěma góly se ve čtvrtečním utkání blýskl útočník Milan Hejduk, jeho Colorado ale podlehlo Minnesotě 3:4. Na čtvrtý vítězný gól Divočáků přihrál Martin Havlát a o jediný bod tak před Hejdukem uhájil pozici nejproduktivnějšího českého hráče v NHL. Zápas byl rovněž přímým soubojem o elitní osmičku. Minnesota se díky šesté výhře z posledních sedmi zápasů posunula na sedmé místo, Colorado zůstává dvanácté, ovšem ve vyrovnané tabulce Západní konference ztrácí na Minnesotu jen tři a na čtvrtý Nashville pouhých pět bodů.

NOČNÍ VÝSLEDKY

Boston - Dallas 6:3 (4:0, 0:1, 2:2)
Branky: 2. a 10. Bergeron, 1. Lucic (Krejčí), 17. S. Thornton, 46. Seguin, 58. Marchand - 31. Skrastins, 41. Morrow, 44. B. Richards. Střely na branku: 35:33. Diváci: 17.565.

Toronto - Carolina 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 28. MacArthur (T. Kaberle), 35. Boyce, 47. Versteeg. Střely na branku: 41:27. Diváci: 19.220.

Colorado - Minnesota 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)
Branky: 32. a 41. Hejduk, 60. C. Stewart - 2. a 37. Brunette, 1. Brodziak, 52. Bouchard. Střely na branku: 41:25. Diváci: 13.818.

Philadelphia - Nashville 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky: 47. a 57. Leino, 11. Carter - 12. Goc, 51. Ward (Erat). Střely na branku: 29:28. Diváci: 19.702.

Atlanta - Calgary 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Branky: 21. Little, 32. A. Stewart - 5. Giordano, 33. Morrison, 55. Bäcklund, 60. Glencross. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 59 minut, z 23 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 86,9 procenta. Střely na branku: 24:24. Diváci: 12.984.

NY Rangers - New Jersey 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky: 37 Callahan, 43. Prospal - 2. Kovalčuk, 29. Zubrus, 36. Rolston (Eliáš). Střely na branku: 27:18. Diváci: 18.200.

"Zní to už mnohem lépe než před pár dny," prohlásil útočník Andrew Brunette, autor dvou gólů Minnesoty. "Ale nesmíme se k těmto počtům moc upínat. Když to totiž uděláte, může vás to negativně ovlivnit. V hlavě nám musí zůstat jediné: potřebujeme získat body v každém utkání," dodal Brunette, který společně s brankářem Josem Theodorem oslavili vítězství proti bývalým spoluhráčům.

Colorado doplatilo na nepovedený vstup do utkání, když po úvodních 61 sekundách hry prohrávalo už 0:2. Dvakrát se sice Avalanche zásluhou Hejdukových gólů podařilo dostat na rozdíl jediného gólu, ale Minnesota vždy dokázala odpovědět. "Byl to začátek jako ze špatného snu," konstatoval Milan Hejduk. "Sice jsme pak zabojovali, přestříleli soupeře a vytvořili si šance, ale nakonec to bohužel nestačilo."

Největší šanci na vyrovnání měli hráči Avalanche na začátku třetí třetiny. Už po 45 sekundách hry Hejduk snížil na 2:3 a za tři minuty získalo Colorado výhodu čtyřminutové přesilové hry po faulu Martina Havláta vysokou hokejkou. Dlouhou početní výhodu však Colorado nevyužilo a o pár minut později Pierre-Marc Bouchard zvýšil na 4:2.

Jediný bod dělí od postupových příček hokejisty Calgary, kteří porazili Atlantu na jejím ledě 4:2 a připsali si šestou výhru v řadě. Rozhodující gól vstřelil za stavu 2:2 šest minut před koncem třetí třetiny Mikael Bäcklund. Ondřej Pavelec v brance Thrashers zneškodnil 20 z 23 střel, poslední čtvrtý gól dali Flames při power-play do prázdné klece.

Bäcklund měl z vítězného gólu dvojnásobnou radost. Před utkáním totiž mluvil po telefonu se svou maminkou, kterou v neděli čeká ve Švédsku náročná operace, a slíbil jí, že pro ni vstřelí gól. "Před dvěma lety měla embolii, teď ji čeká operace, tak jsem jí řekl, že dám gól, abych jí udělal radost. Jsem samozřejmě šťastný, že se mi to povedlo," řekl jednadvacetiletý útočník.

Divoký začátek zápasu viděli fanoušci v Bostonu. Během úvodních 80 sekund vstřelili domácí hokejisté dva góly a na ledě se odehrály tři pěstní potyčky. K první došlo sekundu po úvodním vhazování, za další sekundu následovala druhá bitka a když se zase začalo hrát, uběhly pouze dvě vteřiny a pustili se do sebe další dva souputníci.

Ondřej Pavelec v akci.

Hned v 35. sekundě pak Milan Lucic po přihrávce Davida Krejčího otevřel skóre zápasu, za dalších 45 sekund přidal druhou branku Patrice Bergeron. Bruins nakonec vyhráli první třetinu 4:0, ale pak polevili a ve 44. minutě už vedli jenom o gól. Dallasu se však závěr zápasu nevydařil a Boston nakonec zvítězil 6:3.

"Nevím, co přesně ty bitky odstartovalo, asi zvýšené napětí před utkáním," krčil rameny kapitán Dallasu Brenden Morrow. "Je jasné, že tyhle věci děláte, abyste nastartovali svůj tým. Myslím, že jsme byli stejně vzrušeni a vtaženi do hry jako soupeř, ale zřejmě jsme se nechali o trochu více unést, udělali jsme dvě chyby a Boston získal důležitý náskok," dodal Morrow.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...