11:52
WASHINGTON/PRAHA - Tampa. Florida a místní hokejový klub byl do dnešní noci pro hráče Washingtonu velmi oblíbenou destinací. Nejen kvůli plážím Sunset Beach a krásnému počasí. Od nástupu kouče Bruce Boudreaua do funkce v listopadu roku 2007 s tímto soupeře Ovečkin a spol. neprohráli. Každá série ale jednou končí.

Alexander Ovečkin. foto: ČTK

A fanoušci se dnes v noci v hale St. Pete Times Forum rozhodně nenudili. Při výhře domácích "Blesků" nad armádou Washingtonu Capitals vedenou "carem" Ovečkinem padlo celkem jedenáct branek (7:4) a oba týmy vystřídaly brankáře (na straně hostí odnesl úvodní kanonádu Tampy český brankář Michal Neuvirth).

V závěrečné třetině se připomněl fandům nejlepší hráč ligy Alexander Ovečkin. Kapitán Capitals tentokrát ale nepředvedl nic ze svého střeleckého umění. Svůj tým se snažil nažhavit k druhému obratu tentokrát jako pravý válečník - pěstmi. Kvůli spoluhráči Mattu Bradleymu k tomu ale nedostal šanci.

(NE)SOUBOJ OVEČKINA S DOWNIEM:

V 52. minutě Ovečkin tvrdě ale čistě sestřelil domácího bouráka Steva Downieho. Ten srážku neunesl a hvězdu soupeře se vrhnul. Oba kohouti inkasovali po dvou minutách. Hned po návratu z trestné lavice se do sebe ihned zaklesli a bylo jasno - bude bitka.

Downie i Ovečkin již shodili rukavice i helmy, když v ten okamžik se na domácího bijce vyřítil ochránce Bradley a pustil se do něj. Ovečkin jen pokrčil rameny a celou bitku sledoval jen jako divák. "Ovie náš nejlepší hráč a my jej musíme chránit. Naši soupeři si tohle k němu nemohou dovolit, navíc jej potřebujeme na ledě na trestné," komentoval nezvyklou situaci pro zámořská média Bradley.

Zároveň vyvrátil, že byl jej na Downieho poslal kouč z lavičky. "Normálně jsem vystřídal Erika (Fehra) a když jsem viděl, co se děje, šel jsem Ovieho chránit," vysvětlil svůj třicetimetrový sprint, za který by se nemusel stydět ani rychlobruslařská hvězda Martina Sáblíková.

Mimochodem, domácí Tampa dokázala Washington porazil poprvé po dvanácti zápasech, a také poprvé od chvíle, kdy Caps trénuje kouč Boudreau.