31. května 2010 10:48 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Hrůza v IndyCar. Pilot si z děsivé nehody odnesl zlomenou nohu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Mike Conway při nehodě v závodě 500 mil Indianapolis. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mike Conway při nehodě v závodě 500 mil Indianapolis. | foto: Reuters

INDIANAPOLIS Hrozivá nehoda se odehrála v závěru populárního automobilového závodu 500 mil v Indianapolis. V předposledním kole Angličan Conway najel zezadu na vůz Američana Ryana Huntera-Reaye, jeho monopost se vznesl do vzduchu a rozbil se na kusy o ochrannou bariéru.

Conway byl převezen vrtulníkem do nemocnice a podle agentury AFP má zlomenou nohu. Anglický pilot, který v jednu chvíli závod na 200 kol vedl, podle všeho doplatil na zaváhání majitele svého týmu Dennise Reinbolda. Ten ho nestačil varovat, že někteří závodníci před ním kvůli nedostatku paliva v závěru zpomalují.

VIDEO Z NEHOD PŘI 500 MIL INDIANAPOLIS:

"Zrovna jsem mu to chtěl říct, aby si na to dal pozor a držel se od nich dál. Ale nestihl jsem to," uvedl Reinbold roztřeseným hlasem. "Nebylo to nic příjemného míjet auto, které letí vzduchem. Naštěstí jsem to projela. Doufám, že bude v pořádku," uvedla americká hvězda Danica Patricková, která obsadila šesté místo.

Závod vyhrál podruhé v kariéře Skot Dario Franchitti, jenž projel cílem po třech hodinách a pěti minutách těsně následován Američanem Danem Wheldonem. Místo dramatického souboje dojeli v klidu, protože po Conwayově nehodě byl závod neutralizován a nesmělo se předjíždět.

ČTK, Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz