9:45
PRAHA - Bylo to vcelku jasné utkání, které se ale v závěru zvrhlo. Hokejisté Pittsburghu vyhráli na ledě Ottawy 7:4, především zásluhou čtyř bodů geniálního kapitána Sidney Crosbyho a v osmifinálové sérii play off NHL vedou nad kanadským soupeřem již 3:1 na zápasy. Závěr zápasu se ale příliš nevyvedl.

Kelly a Neil si vyšlápli na Letanga. foto: Reuters

OTTAWA 4:7 PITTSBURGH (STAV SÉRIE 1:3):

Frustrace domácích hokejistů v závěru zápasu se dá svým způsobem pochopit, všeho moc škodí. Zvláště, když se do toho zapojí i fanoušci. Hokejisté Pittsburghu vedli v 26. minutě 4:0 a zdálo se, že se bude duel jen podhrávat.

Jenže takto to v NHL rozhodně nechodí. Domácí vyměnili gólmana - nejistého Elliota nahradil Leclaire - a následujících třicet minut se hrál fantastický hokej nahoru dolů. Třikrát se domácí dokázali dorazit na rozdíl dvou branek, blíže na dostřel se ovšem přiblížit nedokázali. "Je to škoda. Bylo to krásné utkání. Oni ale těžili z našich chyb, kterých jsme udělali hrozně moc," řekl po duelu domácí kouč Cory Clouston.

CELÝ SOUHRN DUELU SI PROHLÉDNĚTE ZDE:

Svatá pravda. Těch nájezdů dva na jednoho či tři na dva zažili oba domácí brankáři v zápase možná více než na běžném tréninku. Když v 19. minutě hosté uskočili na konečných 4:7, rozhodli se "senátoři" vyhrát alespoň v pěstních a slovních přestřelkách. O několik šarvátek v posledních desítkách vteřin zápasu se starala tradiční domácí dvojka Neil-Ruutu, zdatně jim sekundoval i bek Winchester.

"Museli jsme něco udělat," přiznal po zápase domácí kouč. Do emocí se ovšem zapojili i fanoušci, kteří ještě zůstali v hale. Záda Mike Ruppa trefil na střídačce jeden z hozených předmětů do zad, další předměty museli sbírat z ledu rozhodčí. Poslední dvě minuty zápasu se tak hráli téměř čtvrthodinu. Dá se očekávat, že v pátém zápase v Mellon Aréně nečeká oba týmy klidné utkání. Zvláště, když pro ottawské může být poslední v sezoně...

Z dalších nočních zápasů překvapily především výhry Nashvillu nad favorizovaným Chicagem, "Jestřábi" tak v sérii nečekaně prohrávají 1:2 a snadná výhra Philadelphie nad New Jersey. Eliáš a spol. tak budou za dva dny na vlastním ledě odvracet první mečbol soupeře.

DUEL DETROIT 3:0 PHOENIX VČETNĚ PRVNÍ BRANKY:

Delší prodlevu zažilo také utkání Detroit-Phoenix, viníkem byla situace při prvním gólu domácích, kterého nejspíše dosáhl Zetterberg vysokou holí. "Rudá křídla poté přidala ještě další dva zásahy a vyrovnala stav série na 2:2.

NOČNÍ ZÁPASY PLAY OFF NHL

Východní konference - 4. zápasy:
Ottawa - Pittsburgh 4:7 (0:1, 3:5, 1:1)
Branky: 28. Neil, 31. Alfredsson, 34. Cullen, 48. Spezza - 24. a 27. Crosby, 12. Malkin, 24. Cooke, 33. Talbot, 39. Kunitz, 53. J. Staal. Střely na branku: 30:42. Diváci: 20.014. Stav série: 1:3.

Philadelphia - New Jersey 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 30. a 50. J. Carter, 38. Briere, 45. Carcillo - 13. Kovalčuk. Střely na branku: 28:31. Diváci: 19.709. Stav série: 3:1.

Západní konference - 3. zápas:
Nashville - Chicago 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 13. J. Ward, 24. Legwand, 30. Weber, 55. Erat z tr. střílení - 18. Kopecký. Střely na branku: 35:27. Diváci: 16.075. Stav série: 2:1.

Západní konference - 4. zápasy:
Detroit - Phoenix 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 36. a 57. Zetterberg, 56. Dacjuk. Střely na branku: 35:29. Diváci: 20.066. Stav série: 2:2.

Colorado - San Jose 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 24. Stastny - 2. D. Boyle, 71. Pavelski. Střely na branku: 34:45. Diváci: 18.007. Stav série: 2:2.