11:59
ZÁHŘEB - Pořádně horko bylo v nedělním zápase mezinárodní EBEL ligy v chorvatském Záhřebu, kam se přijelo poměřit s domácím Medveščakem italské Bolzano. Slovinec Tomislav Zanoški hájící domácí barvy se pustil do hostujícího Kanaďana Chrise DeSousy zrovna ve chvíli, kdy měl dělat přestávkový rozhovor do živého televizního vysílání.

Rvačka mezi Tomislavem Zanoškim a Chrisem DeSousou. foto: youtube.com

Bitva mezi Záhřebem a Bolzanem v rakouské mezinárodní nejvyšší soutěži EBEL lize, kde působí také Znojmo, byla pořádně vyhrocená od začátku. Celkem rozdali rozhodčí v duelu, ve kterém vyhráli hosté 2:1 (Bolzano je v soutěži poslední 14., Záhřeb osmý), na 84 trestných minut.

Trestu neunikli ani Tomislav Zanoški a Chris DeSousa, kteří se porvali v přestávkové pauze ve chvíli, kdy měl druhý jmenovaný dělat krátký rozhovor pro televizi.

Oba kohouty musela od sebe odtrhávat až ochranka a je téměř jisté, že oba vedle trestu do konce zápasu vyfasují přídavek také od disciplinární komise soutěže. Je jen otázka jak vysoký a zda stejný. Iniciátorem konfliktu byl totiž dle všeho spoluhráč českého útočníka Tomáše Netíka v dresu Záhřebu.