2:27
CHICAGO - Hokejisté Chicaga jsou prvními finalisty Stanleyova poháru. Sérii se San Jose vyhráli jednoznačně 4:0 na zápasy, postup si zajistili nedělní domácí výhrou 4:2. Naposledy hráli Blackhawks o slavný pohár před 18 lety.

Chicago - San José (radost hokejistů Chicaga). foto: Reuters

Sharks přitom na soupeřově ledě vedli po polovině zápasu už 2:0, ale domácí do konce druhé třetiny vyrovnali. Necelých šest minut před závěrem utkání pak využil přesilovou hru hrdina série Dustin Byfuglien.

CHICAGO - SAN JOSÉ 4:2 (KONEČNÝ STAV SÉRIE 4:0):

Pětadvacetiletý útočník skóroval v každém ze čtyř duelů, z toho třikrát vstřelil vítězný gól. Do prázdné branky pak v 60. minutě pojistil postup Kris Versteeg. Soupeřem Chicaga ve finále play off NHL bude vítěz série mezi Montrealem a Philadelphií, která vede 3:1 na zápasy.