9:56
PRAHA/NEW YORK - Český hokejový útočník Aleš Hemský se ve čtvrtečním zápasu NHL zasloužil dvěma góly o výhru Edmontonu 4:1 nad Montrealem. Pardubický rodák, který i v minulém utkání zaznamenal dva kanadské body, otevřel v první třetině skóre, když se po vhazování efektním manévrem dostal od mantinelu mezi kruhy a prosadil se střelou zápěstím.

Hemský před brankou Dallasu. foto: ČTK

Druhý zásah přidal Hemský v poslední minutě do prázdné branky při soupeřově power play. U jediného gólu hostů si připsal přihrávku Roman Hamrlík. Edmonton, nejhorší mužstvo soutěže, se začíná ujímat role týmu, jenž komplikuje situaci celkům, které bojují o play off. V minulém zápase si Oilers doma poradili s Dallasem, nyní díky třem gólům v poslední třetině přehráli Montreal.

"Musíme pokračovat v získávání respektu. Chceme reprezentovat Edmonton a naše fanoušky způsobem, za který nás budou mít rádi. To znamená maximální úsilí, bojovnost a takto hrát každý zápas," podotkl trenér Tom Renney. Montreal se potýká s velkými problémy v obraně. Do konce sezony už má vyřazené beky Andreje Markova a Joshe Gorgese, nyní je zraněný i Hal Gill.

EDMONTON 4-1 MONTREAL

K němu se přidal Jaroslav Špaček, který zápas vynechal pro zdravotní potíže v dolní části těla. Utkání navíc nedohrál James Wisniewski, jejž v první třetině trefil puk do obličeje. "Ztížilo nám to situaci, zvlášť když máme takové problémy s obránci. Myslím si ale, že jsme se s tím vypořádali slušně. Kdybychom v třetí třetině nedovolili soupeři několik brejků, tak jsme odehráli dobrý zápas. I my jsme měli šance, ale jejich gólman byl výborný," uvedl trenér Montrealu Jacques Martin.

Český útočník David Krejčí přispěl gólem a asistencí k výhře Bostonu 6:3 na ledě New Yorku Islanders a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Hosté položili základ k vítězství už v úvodním dějství, po němž vedli 3:0. Čtvrtou trefu Bruins přidal hned v první minutě prostřední části Krejčí, jenž dorazil svou vlastní střelu. Přihrávku pak český hráč zaznamenal u gólu Milana Lucice, který po závaru před brankou Islanders zvýšil v polovině utkání na 6:2.

"Když prohráváte s Bostonem po první třetině tříbrankovým rozdílem, vaše šance na bodový zisk nejsou dobré. My jsme v úvodu působili ospalým dojmem, byli jsme pomalí, nehráli jsme náš hokej. Zejména jsme si špatně počínali v obranném pásmu, to musíme zlepšit," prohlásil útočník Islanders John Tavares, který vstřelil dvě branky.

NOČNÍ VÝSLEDKY

NY Islanders - Boston 3:6 (0:3, 2:3, 1:0)
Branky: 22. a 53. Tavares, 26. Bailey (Martínek) - 2. Wheeler, 8. Recchi, 10. G. Campbell, 21. Krejčí, 23. Seguin, 28. Lucic (Krejčí). Střely na branku: 37:34. Diváci: 12.478.

NY Rangers - Los Angeles 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 2:2 - 0:0)
Branky: 25. Callahan, 47. Gáborík, 57. Anisimov, rozh. nájezd Zuccarello - 6. a 58. D. Brown, 48. Greene. Střely na branku: 37:28. Diváci: 18.200.

Tampa Bay - Detroit 2:6 (0:2, 2:2, 0:2)
Branky: 32. Hedman, 35. Downie - 15. a 52. Dacjuk (na druhou Hudler), 7. Cleary, 37. Kronwall, 38. Abdelkader (Kindl), 59. Helm. Střely na branku: 41:30. Diváci: 20.849.

Nashville - Vancouver 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
Branky: 35. Erat, 39. Spaling, 40. Fisher (Erat) - 39. D. Sedin. Střely na branku: 26:36. Diváci: 15.337.

Edmonton - Montreal 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 9. a 60. Hemský, 44. Eberle, 45. R. Jones - 25. Halpern (Hamrlík). Střely na branku: 28:37. Diváci: 16.839.

Phoenix - Atlanta 4:3 (2:1, 2:2, 0:0)
Branky: 4. Belanger, 12. Doan, 36. Korpikoski, 40. Hanzal - 6. Thorburn, 25. Ladd, 30. Peverley. Střely na branku: 32:36. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 58 minut, inkasoval čtyři branky ze 32 střel a úspěšnost zásahů měl 87,50 procenta. Diváci: 10.576.

San Jose - Washington 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky: 19. Pavelski, 45. Clowe, 51. Heatley - 20. Ovečkin, 59. Bäckström. Střely na branku: 28:25. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celé utkání, inkasoval tři branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 89,29 procenta. Diváci: 17.562.

"Nedělali jsme nic, co normálně děláme. Z nějaké pro mě neznámé příčiny jsme nebyli připravení na zápas," připojil Jack Capuano, trenér Islanders, kteří přišli o sérii čtyř výher. Naopak Boston byl nažhavený, protože v posledních třech utkáních vyšel bodově naprázdno a začal ztrácet kontakt s nejlepšími týmy Východní konference.

"Nejdůležitější dnes je, že jsme vyhráli. Potřebovali jsme se zase dostat do herní pohody a na vítěznou vlnu," uvedl trenér Claude Julien. "Líbila se mi první třetina. Hráli jsme na hranici svých možností. V ofenzivě jsme si vedli výborně, ale v obraně jsme zase měli několik selhání. Ty chyby musíme odstranit," podotkl Julien. Boston v součtu posledních pěti utkání inkasoval 23 gólů a už není týmem s nejnižším počtem inkasovaných branek v tomto ročníku NHL.

I Martin Erat se podepsal gólem a asistencí pod výhru Nashvillu 3:1 nad Vancouverem. Všechny branky padly v rozmezí 35. a 40. minuty, přičemž skóre otevřel dorážkou český útočník. Na jeho trefu zareagovali hosté gólem Daniela Sedina, ale radost z vyrovnáni nevydržela lídrovi NHL dlouho. Už za sedm sekund strhl znovu vedení na stranu Predators Nick Spaling a v poslední minutě druhé třetiny zvýšil náskok týmu po Eratově asistenci útočník Mike Fisher.

Pro bývalého hráče Ottawy, který byl do Nashvillu vyměněn před týdnem, to byla první trefa v novém působišti. Premiérový gól mohl působit i jako balzám na jeho lícní kost, neboť předtím ho v zápase zasáhl puk do tváře, kterou musel lékař sešít několika stehy.

Hokejisté Phoenixu porazili v domácím prostředí Atlantu 4:3 a prodloužili sérii výher na šest zápasů. Vítězný gól dal český útočník Martin Hanzal, který po přihrávce Raye Whitneyho překonal krajana Ondřeje Pavelce střelou z levého kruhu a zlomil nerozhodný stav 3:3. Vítězstvím se Coyotes udrželi na třetím místě Západní konference, ale trápí je zdravotní strav zadáků: do zápasu nenastoupil Adrian Aucoin a v prostřední části přišli i o Eda Jovanovského.

Zastoupil je ale Keith Yandle, který zaznamenal tři asistence a upevnil si vedení v čele produktivity obránců. Naopak Atlanta prohrála šestý z posledních sedmi utkání a tabulkou se propadá. Nezachránil ji ani opět spolehlivý Pavelec, který zneškodnil 28 z 32 střel. Z výhry se v zápasech čtvrtečního programu neradoval ani další český brankář Michal Neuvirth, jenž s Washingtonem prohrál v San Jose 2:3. Sharks rozhodli v poslední třetině, kdy skórovali Ryane Clowe a Dany Heatley.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.