31. března 2016 19:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO Haye zpražil stalkera Briggse: Ukaž mi vyšetření mozku a můžeme bojovat

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Shannon Briggs na středeční tiskovce Davida Hayeho. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Shannon Briggs na středeční tiskovce Davida Hayeho. | foto: Reuters

LONDÝN Hodně divoký průběh měla středeční tisková konference, na které bývalý mistr světa v křížové a těžké váze David Haye oznámil soupeře pro duel naplánovaný do londýnské O2 Arena na 21. května. Svého britského rivala si totiž našel jistý „nezvaný“ host: Američan Shannon Briggs.

Jeden a půl roku naháněl Ukrajince Vladimira Klička. Neúspěšně. Přesto chtěl slyšet od Tysona Furyho slova díků za to, že bývalého boxerského krále těžké váhy dokázal rozhodit a pomohl tak britskému obru k listopadovému triumfu nad legendou.

Minulý týden si pak přijel do britské metropole pro potvrzení souboje s jiným bývalým šampionem – Davidem Hayem, který shodou okolností s Kličkem prohrál ve velkém šlágru v roce 2011. Opět se nedočkal. Londýnský bijec si pro květnový souboj, druhý po jeho lednovém comebacku, vybral pro mnohé neznámého, leč neporaženého Švýcara Arnolda Gjergjaje.

A na oznamovací tiskovce pochopitelně nemohl chybět ani čtyřiačtyřicetiletý Briggs, který ač nebyl zván, tak byl očekáván. „Mám tě na kameře, pověz lidem, proč sis vybral pro svůj další souboj někoho, koho nikdo nezná, koho jsi našel kde, v Tescu? Sainsburys? Přijel jsem do Anglie, abych si vyjednal duel s tebou. Tak pojďme na to,“ vyřvával Američan, kterému zastoupili cestu urostlí bodyguardi.

„Let’s go champ,“ nezapomněl dodat svoji proslulou hlášku do loňského roku poslední americký světový šampion v těžké váze s tím, že Hayeho naháněl a hledal po celém Londýně, ten se ale před ním ale měl údajně skrývat.

Shannon Briggs narušuje tiskovku Davida Hayeho.

Shannon Briggs narušuje tiskovku Davida Hayeho.

Smysl pro show ale prokázal také pětatřicetiletý Haye, který se stal absolutním králem křížové váhy a po přechodu do váhy těžké dokázal vybojovat titul mistra světa WBA díky výhře nad obrovitým Rusem Nikolajem Valujevem v létě roku 2009.

„Ukaž mi vyšetření svého mozku. Pokud budu mít v rukou tvé zdravotní záznamy, můžeme o tom přemýšlet,“ zaznělo mnohoznačně z úst bijce přezdívaného „Hayemakera“. Zda svá slova myslel čistě s ohledem na Briggsův věk, či na fakt, že jej mnozí kvůli stalkingu mají za blázna, už příliš nerozváděl.

Shannon Briggs na středeční tiskovce Davida Hayeho.
Shannon Briggs na středeční tiskovce Davida Hayeho.

„Pokud opravdu toužíš po zápase, pojď boxovat na mém galavečeru 21. května v jednom z předzápasů. A pokud zprávu dodáš a lidé budou pro, pak jim dám, co chtějí, a můžeme se utkat spolu,“ dodal Haye, který se rozhodl věnovat deset procent ze vstupného na galavečer Nicku Blackwellovi. Ten skončil po sobotní porážce od Chrise Eubanka v nemocnici a v nejbližších hodinách by jej měli lékaři probouzet z kómatu.

Dlužno dodat, že zatím je na zmíněném květnovém boxerském setkání v rámci tzv. „HayeDay“ připraveno devět duelů, kromě toho hlavního pak už je jeden v těžké váze – svého soupeře stále ještě nemá začínající Nick Webb, který se v osmadvaceti letech pyšní bilancí 5 výher z pěti zápasů, všechny před limitem. Dočká se životního duelu s Briggsem?

  • 0Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky