10:04
PRAHA/WASHINGTON - Obránce Roman Hamrlík se svým prvním gólem v sezoně NHL podílel na výhře Montrealu nad Vancouverem 2:0. Český hokejista se prosadil ve 45. minutě, když v přesilové hře úspěšnou dorážkou zakončil obléhání branky Canucks a pojistil tak jednobrankový náskok Canadiens. Ten zařídil v 7. minutě jiný obránce Andrej Markov rovněž svou premiérovou trefou v sezoně.

Radost hokejistů Washingtonu. foto: Reuters

Asistenci u Hamrlíkova gólu zaznamenal Jaroslav Špaček, na první branku přihrál Tomáš Plekanec. Brankář Carey Price zlikvidoval všech 34 střel a vychytal druhé čisté konto v sezoně a šesté v kariéře v NHL. Canadiens si tak připsali druhou výhru v posledních pěti zápasech a přerušili vítěznou sérii Canucks, která trvala šest utkání.

"Tohle vítězství je jedno z nejuspokojivějších od začátku sezony. Zápas trochu připomínal šachy, hodně jsme měnili složení formací, ale vyplatilo se to," radoval se trenér Montrealu Jacques Martin. Hamrlíkova trefa znamenala první využitou početní výhodu Canadiens po sedmnácti neúspěšných přesilových hrách v řadě.

Není to náhoda - český bek byl u všech čtyřech přesilovkových gólů Montrealu v sezoně - u předchozích tří si připsal asistenci. "To je pro mě novinka. Ale musíme hru v přesilovkách ještě víc zjednodušit, víc střílet a snažit se o dorážky," prohlásil Hamrlík.

Naopak Canucks, kteří v předchozích třech zápase dali sedm gólů v přesilových hrách, tentokrát nevyužili ani jednu ze čtyř. "Nebyli jsme dnes dostatečně hladoví, zvlášť v přesilovkách. Špatně jsme stříleli a ani jsme se moc netlačili před branku," uvedl útočník Vancouveru Daniel Sedin.

NY RANGERS 3:5 WASHINGTON:

Jedenáctou výhru z patnácti zápasů zaznamenali v úterý hokejisté Washingtonu, kteří uspěli na ledě New Yorku Rangers 5:3. Přispěl k tomu i český brankář Michal Neuvirth, který zlikvidoval 25 střel. Jeho tým přitom po většinu utkání dotahoval náskok soupeře, teprve ve 48. minutě dostal Capitals poprvé do vedení Matt Hendricks, který si tak připsal vítězný čtvrtý gól. Na konečných 5:3 upravil skóre v 60. minutě při power play svou druhou trefou v zápase Brooks Laich.

NOČNÍ VÝSLEDKY

Carolina - Edmonton 7:1 (4:0, 1:0, 2:1)
Branky: 5. a 25. Corvo, 1. Dwyer (Tlustý), 2. Cole, 8. Larose, 42. Samsonov, 48. Skinner - 46. Penner. Střely na branku: 42:22. Diváci: 11.890.

NY Rangers - Washington 3:5 (2:1, 1:2, 0:2)
Branky: 5. a 13. Boyle, 24. Boogaard - 9. a 60. Laich, 23. Erskine, 30. Knuble, 48. Hendricks. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 28 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 89,3 procenta. Střely na branku: 28:24. Diváci: 18.200.

Montreal - Vancouver 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 7. Markov (Plekanec), 45. Hamrlík (Špaček). Střely na branku: 29:34. Diváci: 21.273.

Tampa Bay - Toronto 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Branky: 12. a 46. Stamkos, 12. Thompson, 20. Moore. Střely na branku: 25:28. Diváci: 16.791.

Colorado - Calgary 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)
Branky: 5. Yip, 42. Stewart (Hejduk) - 21. a 60. Glencross, 50. Bäcklund, 56. Moss. Střely na branku: 31:25. Diváci: 12.219.

Ottawa - Atlanta 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Branky: 12. a 42. Spezza, 16. Gončar, 26. Neil, 30. Winchester - 5. Ladd, 46. Stewart. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 31 minut, z 11 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 90,9 procenta. Střely na branku: 29:37. Diváci: 16.583.

San Jose - Anaheim 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 2. Mitchell, 50. Setoguchi - 10. Blake, 29. Perry, 65. Višňovský. Střely na branku: 41:20. Diváci: 17.562.

"Sice jsme dvakrát prohrávali, ale mně vůbec nepřišlo, že bychom nějak zaostávali. První třetinu jsme prohráli 1:2, ale já byl s naším výkonem spokojený," uvedl trenér Capitals Bruce Boudreau. "V druhé třetině jsme pak inkasovali krátce poté, co jsme přežili dvojnásobné oslabení, jenže jsme pořád cítili, že jsme ve hře. Někdy prohráváte o jediný gól a přijde vám, že nemáte šanci utkání zvrátit. Ale dneska byla na střídačce bojovná atmosféra," dodal Boudreau.

Rangers porážkou opět nepotěšili vlastní fanoušky, vždyť v Madison Square Garden z osmi zápasů prohráli už pošesté. "Nevíme, čím to je, ale hodně nás to ubíjí. Venku se nám daří, jenže doma, kdy za námi stojí plná hala fanoušků, to prostě není ono," krčil rameny obránce Dan Girardi.

Naopak hokejisté Caroliny potvrdili, že se jim na vlastním ledě daří, když rozstříleli Edmonton 7:1 a připsali si třetí domácí výhru za sebou. Hurricanes rozhodli o svém triumfu už během úvodních sedmi minut první třetiny, kdy nastříleli čtyři góly a předčasně poslali na střídačku brankáře Nikolaje Chabibulina. Skóre zápasu otevřel už po 26 sekundách hry Patrick Dwyer, asistenci si u jeho gólu připsal český obránce Jiří Tlustý.

"Když se k vám odrážejí puky a všechno vychází, pak je hokej ohromná zábava. Dnes jsme si to myslím všichni užili, dostávali jsme se k odraženým pukům nejen před branou soupeře, ale i u našeho brankoviště. Není to ale jen o štěstí, tvrdě jsme bojovali," pochvaloval si útočník Jeff Skinner, autor jednoho gólu a dvou asistencí.

Na čtyři zápasy prodloužili svou vítěznou šňůru hokejisté Ottawy, kteří i díky dvěma gólům Jasona Spezzy porazili Atlantu 5:2. Brankář Ondřej Pavelec se dostal do branky Thrashers v polovině zápasu za stavu 1:4 a ve zbytku utkání pustil jedinou z jedenácti střel. Do sestavy Senators se vrátil útočník Milan Michálek, který vynechal poslední čtyři zápasy kvůli problémům s kolenem.

Krizi prožívají po slibném začátku sezony Toronto Maple Leafs, kteří prohráli v Tampě 0:4 a připsali si šestou porážku za sebou. O výsledku rozhodla už první třetina, kterou Lightning vyhráli 3:0. Brankář Dan Ellis nakonec pochytal všech 28 střel a podruhé v sezoně odešel s čistým štítem.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.