20. listopadu 2017 7:59 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Atak Radka Gudase na Mathieua Perreaulta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Atak Radka Gudase na Mathieua Perreaulta. | foto: repro Youtube

New York Hokejový obránce Radko Gudas z Philadelphie dostal za seknutí soupeře ve čtvrtečním utkání proti Winnipegu od disciplinární komise NHL distanc na deset zápasů. Na základě své mzdy přijde sedmadvacetiletý Čech o 408 536 dolarů (zhruba 8,9 milionu korun).

Gudas v první třetině zápasu proti Jets sekl hokejkou do krku ležícího útočníka Winnipegu Mathieua Perraulta. Účastník letošního mistrovství světa byl nejprve vyloučen na dvě minuty, po zhlédnutí záznamu rozhodčí jeho trest změnili na pět minut a do konce zápasu. Perreault nebyl zraněn a vstřelil první gól Winnipegu, který Philadelphii zdolal 3:2 po nájezdech.

Gudasovi u disciplinární komise uškodilo, že je opakovaným provinilcem. Účastník olympijských her v Soči známý svou tvrdou hrou dostal například před dvěma lety distanc na tři zápasy za zákrok na hlavu Miky Zibanejada, minulou sezonu zase zahájil až po stopce na šest duelů, kterou si vysloužil za naražení na hrazení Austina Czarnika v přípravném utkání.