VIDEO Geniálnější gól než Ronaldovy nůžky? Arsenal vyhrál i díky úžasné trefě Ramseyho

22:55
PRAHA - Fotbalisté Arsenalu v úvodním čtvrtfinále Evropské ligy v Londýně porazili CSKA Moskva 4:1. Poprvé v tomto ročníku soutěže nastoupil za "Kanonýry" český brankář Petr Čech. Mezi nejlepší čtyřku EL nakročilo i Atlético Madrid, které doma zdolalo přemožitele Plzně z osmifinále Sporting Lisabon 2:0. Odvety se hrají za týden.

Aaron Ramsey střílí gól CSKA Moskva foto: Reuters

Čech vyléčil zranění třísel, kvůli němuž vynechal sobotní zápas anglické ligy se Stoke. Naopak brankářskou jedničku pro Evropskou ligu Ospinu pro tentokrát vyřadily ze sestavy problémy s kotníkem.

Arsenal v deváté minutě poslal do vedení Ramsey, ruský tým však brzy srovnal, když se Golovin krásně trefil z přímého kopu. Český rozhodčí Královec pak za diskutabilní souboj Ščennikova s Özilem nařídil pro domácí penaltu a tu ve 23. minutě proměnil Lacazette.

O chvíli později zvýšil povedenou patičkou Ramsey a ještě před pauzou po další Özilově přihrávce skóroval podruhé také Lacazette.

05.dubna 2018 v 21:38, příspěvek archivován: 05.dubna 2018 v 22:59

VIDEO: Just magnificent from Ramsey. Great build up play and all, Giroud has a contender for goal of the tournament. #Arsenal #EuropaLeague https://t.co/pHLCpizZkZ

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Svěřenci Arséna Wengera měli převahu i po změně stran, ale několik slibných šancí nevyužili. Ramseymu radost z hattricku překazila tyč. Čech příliš práce neměl, ale dobře zasáhl proti střele Dzagojeva.

Atlético začalo skvěle a už po 22 vteřinách opařil lisabonského soupeře bleskovou brankou Koke. Pět minut před pauzou přidal pojistku Griezmann. Madridský tým doma vyhrál devátý soutěžní zápas po sobě a navíc už 828 minut na stadionu Wanda Metropolitano neinkasoval. Sporting se ani na 13. pokus nedočkal premiérového pohárového vítězství ve Španělsku.

Lazio v Římě zdolalo Salcburk 4:2 a připravilo rakouskému mistrovi první porážku po 35 soutěžních utkáních. Na Luličovu úvodní trefu z osmé minuty dokázal z odpovědět z penalty Berisha. Na začátku druhého poločasu Laziu vrátil vedení patičkou Parolo. V dramatickém závěru sice podruhé vyrovnal Minamino, ale náhradník Anderson s Immobilem dvěma góly mezi 74. a 76. minutou rozhodli o triumfu domácích.

Na úvod čtvrtfinále doma uspělo i Lipsko, které zdolalo Marseille 1:0 Wernerovou brankou z nastavení prvního poločasu. Chvíli předtím hostující Sarr trefil břevno. Německé mužstvo protáhlo šňůru bez porážky na sedm soutěžních duelů.

Úvodní zápasy čtvrtfinále fotbalové Evropské ligy:

Arsenal FC - CSKA Moskva 4:1 (4:1)
Branky:
9. a 28. Ramsey, 23. z pen. a 35. Lacazette - 15. Golovin. Rozhodčí: Královec (ČR).

Atlético Madrid - Sporting Lisabon 2:0 (2:0)
Branky:
1. Koke, 40. Griezmann. Rozhodčí: Karasev (Rus.).

Lazio Řím - Red Bull Salcburk 4:2 (1:1)
Branky:
8. Lulič, 49. Parolo, 74. Anderson, 76. Immobile - 30. Berisha z pen., 71. Minamino. Rozhodčí: Hategan (Rum.)

RB Lipsko - Olympique Marseille 1:0 (1:0)