6. listopadu 2009 22:50 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Freestylista Murray v Ostravě nezvládl dvojité salto, je v nemocnici

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 10Diskuse
Murray při pokusu o backflip.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Murray při pokusu o backflip. | foto: ČTK

OSTRAVA Hlavní vrchol prvního dne závodu mistrovství světa ve freestylovém motokrosu v Ostravě skončil ošklivým pádem amerického jezdce Scotta Murrayho, který v závěrečné exhibici nezvládl pokus o dvojité salto vzad.

Podle prvních informací utrpěl zlomeninu levé ruky a byl převezen k dalším vyšetřením do nemocnice.

Murray se po nájezdu na rampu otočil ve vzduchu jen jednou, ale pak ztratil rovnováhu i kontrolu nad strojem. Dopadl zadní částí těla na hlínu, motorka na něj a jezdec zůstal nehybně ležet. Rychlá záchranná služba mu hned na místě poskytla první pomoc, při níž se na šest a půl tisíce diváků v ČEZ Aréně ponořilo do mrtvolného ticha.

Při převozu z haly Murray na lehátku už však hýbal horní částí těla a komunikoval s okolím. Podle prvních informací má zlomenou ruku, v nemocnici se však má podrobit dalším vyšetřením, zda neutrpěl žádná vnitřní poranění.

"Má zlomenou ruku, roztrženou dlaň a velkou bouli nad okem. Naštěstí páteř je v pořádku. Odvezli ho ještě na CT vyšetření do městské nemocnice na Fifejdách, kde by se mělo zjistit, zda neutrpěl nějaká vnitřní poranění. Ale zatím to vypadá, že měl štěstí v neštěstí," řekl ČTK ředitel závodu Aleš Buksa.

Ostrý závod o body do seriálu mistrovství světa vyhrál úřadující šampion Remi Bizouard, jehož poslední jízdu ohodnotili rozhodčí nejvyšším počtem bodů. Lídr aktuálního pořadí ji na úplný konec vyšperkoval precizním "backflipem tsunami" a na druhé místo odsunul miláčka publika Libora Podmola.

"Ve finálové jízdě mi povolil tlumič řízení. Musel jsem trošku improvizovat, ale nakonec jsem byl s mou jízdou spokojený. Zásluhu na tom má fantastické publikum, lidi byli úžasní," řekl Podmol.

Diváci dotlačili ostravského rodáka Podmola alespoň k vítězství v exhibiční soutěži race&style, v níž jezdci v paralelních jízdách po dvou nejeli jen na efekt, ale i na čas. Podmol byl sice ve finále proti Španělu Mirallesovi pomalejší, ale porota specialistů ocenila jeho náročnou sestavu.

Druhý závod devátého podniku mistrovství světa se v Ostravě jede v sobotu.

ČTK
  • 10Diskuse