12:19
PRAHA - Podobný zápas asi už těžko zažijete. Ostatně v rámci skotské nejvyšší soutěže se jedná o rekordní výsledek - to když ve středu večer skončil zápas v nadstavbové části mezi Mortherwellem a Hibernian 6:6. Momentů, na které se bude vzpomínat, je ale v zápase více, než jen dvanáct gólů.

Domácí totiž v duelu prohrávali už 2:6 a do konce zbývalo jen 25 minut, kdy se nadechli k ukázkové stíhací jízdě. Výsledkem budiž konečně skóre 6:6, navíc v závěru ještě za stavu 5:6 hráč Morthewellu selhal při zahrávání pokutového kopu.

Zajímavé věci se děly ale už v první půli. Hibernian jej vyhráli 4:2, především zásluhou hattricku urostlého útočníka Colina Nishe. Ten mohl přidat i čtvrtý gól, o ten jej ale "okradl" spoluhráč Derek Riordan a také domácí bek.

Ten totiž po mizerně zahraném rohovém kopu ve 28. minutě Nishe úspěšně po padesátimetrovém sprintu za míčem předhonil, jenže místo toho, aby jej uklidil do bezpečí namazal slabou malou domů Riordanovi na snadný gól. Celá jeho předešlá aktivita tak přišla dalším kontaktem s míčem vniveč. Ještě, že jeho spoluhráči ve druhém poločase zabrali...

MORTHEWELL 6:6 HIBERNIAN: