30. listopadu 2009 16:11 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

VIDEO: Fanoušci Sparty údajně při derby s Bohemkou hajlovali

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 32Diskuse
Fanoušci Sparty - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci Sparty - ilustrační foto. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Několik fanoušků pražské Sparty čelí podezření z výtržnictví a trestného činu podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka. Pražská policie dnes na svém webu informovala, že fanoušci měli provolávat nacistická hesla a zdvihat pravici k nacistickému pozdravu.

Celkem policisté v souvislosti se sobotním prvoligovým derby fotbalistů Sparty a Bohemians 1905 zadrželi na stadionu na Strahově i mimo něj devět osob pro podezření ze spáchání trestného činu. Jednoho mladistvého fanouška vyvedli před stadion, kde se utkání hrálo.

Policisté nejprve ve 14:00 zasahovali v bistru Malovanka, jehož obsluha odmítla prodat pivo sedmi podnapilým fanouškům Sparty. Ti proto začali přítomné slovně napadat a ničit zařízení - kopali do stěn, mlátili pěstmi do oken a strhali závěsy a konzole, které ohýbali. Zaměstnanci proto zavolali na linku tísňového volání 158.

VIDEO Z KOTLE SPARTY Z DERBY S BOHEMKOU:

Když policisté dorazili na místo, fanoušci odmítli uposlechnout jejich výzvy ke klidu a také strážce zákona slovně napadli. Policisté je proto zadrželi a předvedli na služebnu. Při zákroku někteří fanoušci kladli odpor. Při dechové zkoušce policie u mužů naměřila od 0,93 do 3,35 promile alkoholu. Zadržení jsou vyšetřováni na svobodě.

Někteří fanoušci obou klubů podle policie narušili pořádek i při utkání. Na stadion totiž pronesli pyrotechniku a zapalovali světlice, z nichž některé zapálily sedačky.

Policisté přitom zadrželi osmadvacetiletého fanouška, který ukopl sedačku v sektoru hostů, čímž způsobil škodu za 800 korun. Je podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví. Ve stejnou dobu policisté vyvedli před stadion patnáctiletého chlapce, který se jednu z plastových sedaček pokoušel ukopnout.

Po skončení zápasu zadrželi policisté sedmadvacetiletého fanouška, který v průběhu druhého poločasu v jednom ze sektorů zničil sedm sedaček a způsobil škodu za více než 5000 korun. I on je stíhán na svobodě, je vyšetřován pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví.

ČTK
  • 32Diskuse