2:41aktualizováno  10:27
WASHINGTON/PRAHA - Řež jako v bojích o Stanley Cup nabídl zápas mezi Washingtonem Capitals a Bostonem Bruins. Z vítězství 5:3 se nakonec radovali domácí, kteří se tak dostali do čela Východní konference. Zápas ale nevyšel aktuálně dvěma nejlepším brankářům soutěže - domácí Michal Neuvirth ani hostující Tim Thomas duel nakonec nedochytali, oba byli po třech gólech střídáni.

Washington - Boston (Neuvirth v akci). foto: ČTK

Téměř polovinu zápasu to byl jejich zápas - na jedné straně neomylně deptal střelce Bostonu český zázrak sezony Michal Neuvirth, na druhé zastavoval nájezdy Ovečkina a spol. zkušený "pardál" Tim Thomas, držitel Vezina Trophy z roku 2009.

Český mladík vládl soutěži co do počtu vítězství v sezoně (8, společně s Quickem z LA Kings), Thomas ve všech zbývajících myslitelných statistikách - mimo jiné ještě v žádném ze šesti duelů, ve kterých nastoupil, neojížděl z ledu jako poražený. Jenže nic netrvá večně...

WASHINGTON 5:3 BOSTON:

Po opatrné první třetině za to vzali pořádně hráči z hlavního města USA. Fleischmann vybojoval puk a obránec Sloan prostřelil Thomase - v čase 20:59 to bylo 1:0 pro domácí. Ti zvýšili tempo a ve strhující atmosféře tlačili svého soka do obrany. Jenže Thomas poté opět svou branku zamknul a zahodil klíč.

Odemknout ji dokázal až hvězdná domácí první letka - Backstrom s Ovečkinem si pohráli s Chárou a spol. jako při tréninkovém bagu a Green se z mezikruží nemýlil - 2:0. Chvíli poté ale zamířil Ovečkin na trestnou lavici a dal hostům šanci na rychlý kontaktní gól. Jenže přišel třetí úder.

Chára ledabyle rozehrával na modré, puk mu vypíchnul Sjomin, prosmýknul se kolem Bergerona a akci tři na jednoho (!!!) parádně zakončil - 3:0 a Verizon Center hrozila ve 38. minutě demolice od decibelů z hlasivek domácích fanoušků. Jenže "Caps" zapomněli, že se hraje 60 minut.

Washington - Boston (Ovečkin před Thomasem).

Absolutně nezachytili nástup do třetí třetiny a hosté trestali a v 50. minutě to bylo 3:3, Neuvirtha překonali v rychlém sledu v přesilovkách Ryder s Hortonem a když přidal třetí branku Thornton, zamířil český brankář na střídačku. Následoval tak svého kolegu Thomase, který přepustil místo Raskovi už v přestávce mezi druhou a třetí třetinou.

Domácím změna gólmanů a time out prospěli - v 54. minutě se musel pakovat z buly v obranné třetině Krejčí, Lucic jej prohrál a Carlson nechytatelnou bombou od modré zavěsil - 4:3. Hosté se poté již přes enormní tlak k vyrovnání nedostali, naopak v power play inkasovali z hole Ovečkina pátý gól.

NHL:

New Jersey - NY Rangers 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 8. a 44. Dubinsky, 40. Boyle. Střely na branku: 33:20. Diváci: 17 625.

Washington - Boston 5:3 (0:0, 3:0, 2:3)
Branky: 21. Sloan (Fleischmann), 28. Green, 38. Sjomin, 54. Carlson, 60. Ovečkin - 44. Ryder, 45. Horton, 50. S. Thornton. Michal Neuvirth odchytal za Washington 50 minut, ze 14 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 78,6 procenta. Střely na branku: 39:18. Diváci: 18 389.

Buffalo - Montreal 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Branky: 18. Grier, 30. Leopold - 30. a 38. Pouliot, 19. Halpern. Střely na branku: 31:32. Diváci: 18 026.

Anaheim - Pittsburgh 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Branky: 28. Ryan, 33. Getzlaf, 35. S. Koivu - 38. a 44. Crosby. Střely na branku: 19:32. Diváci: 17 174.

Minnesota - Calgary 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 16. Clutterbuck, 45. Havlát - 11. Bourque. Střely na branku: 23:34. Diváci: 17 124.

Dallas - Phoenix 6:3 (1:0, 4:1, 1:2)
Branky: 16. a 38. Eriksson, 24. a 26. B. Richards, 37. Benn, 57. Morrow - 34. Lepisto, 43. Doan, 57. Korpikoski (R. Vrbata). Střely na branku: 31:28. Diváci: 12 255.

Edmonton - Detroit 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 26. Hall - 2. Abdelkader, 29. Filppula, 60. Cleary. Střely na branku: 30:30. Diváci: 16 839.

Florida - Carolina 7:4 (3:3, 1:0, 3:1)
Branky: 13. a 60. Weiss (na první Frolík, Olesz), 3. Booth, 19. Santorelli, 37. Higgins (Dvořák), 43. Reasoner (Dvořák), 58. Frolík (Olesz) - 9. Cole, 11. Gleason, 19. T. Ruutu, 45. Samsonov. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 11 minut, ze 7 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 71,4 procenta. Střely na branku: 50:31. Diváci: 14 761.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.