Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

19:38aktualizováno  20:01
PRAHA - Hokejisté Toronta Maple Leafs dvakrát během jednoho týdne vyzvali Detroit Red Wings a dvakrát zvítězili. Zvrátit nepříznivý stav sobotního zápasu z 0:1 na 4:1 pomohl i slovenský útočník Richard Pánik, jehož originální zakončení sólového úniku vyvolalo v NHL nadšení.

Richard Pánik obelstil Petra Mrázka. foto: Lidovky.cz

Bohužel pro českého hokejového fanouška, „obětí“ se stal nadějný gólman Petr Mrázek. Běžela právě 17. minuta druhé třetiny, když v útočném pásmu přišel o puk obránce Detroitu a další Slovák Tomáš Tatar. Obránce javorových listů kotouč ihned posunul na rozjetého Pánika, jenž pelášil vstříc Mrázkovi.

Třiadvacetiletý útočník pak originálně oklamal Mrázka tím, že při posouvání puku směrem k bráně otočil čepel své hokejky směrem kledu. Nezvyklý pohyb hole vypadal jako příprava ke střele do horního rohu branky, Pánik však namísto toho hokejku přetočil zpět a blafákem zasunul puk mezi Mrázkovy betony.

Hokejové parádě slovenského hráče, o jehož hokejové technice se kdysi pochvalně vyjádřil i hvězdný Steven Stamkos, teď tleská celá NHL.