18:00
PRAHA/BARCELONA - Počítat všechny góly, které třiadvacetiletý Lionel Messi nasázel, už moc dobře nejde. Jen v této sezóně jich zatím stihl ve 38 zápasech celkem 42. To je ďábelské číslo. A hlavně - většina z nich by mohla s přehledem soutěžit o trofej "Nejkrásnější gól roku". Do této kategorie ostatně spadá i první branka duelu mezi Barcelonou a Arsenalem v úterní noci na Camp Nou.

Messi střílí první branku. foto: Reuters

Rozhodčí Busacca kvůli ošetřování gólmana hostí Wojciecha Szczęsnyho nastavoval v prvním poločase celkem pět minut. A hráči Barcelony toho dokonale využili. I když s velkou pomocí kapitána hostí Cesca Fábregase. Ten jako kdyby zapomněl, že ještě stále není spoluhráčem Iniesty a spol. Anebo si tak chtěl říct definitivně o přestup?

Tak či onak, ve 48. minutě nepochopitelně před vlastním pokutovým územím hledal patičkou spoluhráče. Drzou přihrávku ale zachytil Iniesta, jednou naznačil přihrávku a na druhý pokus vyslal krásnou kolmici na Messiho. Argentinský plejer poté donutil fanoušky oživit slova Wengera z loňského roku o "hráči z playstationu".

Jedním okem zmerčil Messi vybíhajícího Almuniu. Tešně před tím, než mu zajel španělský gólman míč jemně podseknul, který přeletěl bezmocného Almuniu. Pro Messiho pak nebylo problémem z pěti metrů uklidit míč z voleje do prázdné branky. Na fotbalovou parádu zůstali zírat s otevřenou pusou i hráči Arsenalu.

Pro Messiho to byl šestý gól ve čtvrtém duelu proti londýnskému klubu za posledních dvě sezóny. Následně přidal i sedmý a rozhodl o výhře Barcelony 3:1 a jejím postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů. A profesor Wenger opět může po nocích studovat nejen na počítači studovat jak toho hráče z jiné dimenze zastavit. Kdo ví, třeba kvůli němu začně hrát i na playstationu...