9:36
NEW YORK - Hokejisté Bostonu porazili v play off NHL 3:2 Philadelphii a v semifinále Východní konference se ujali vedení 2:0 na zápasy. Vítězný gól vstřelil Milan Lucic po přihrávce českého útočníka Davida Krejčího.

Boston Bruins - Philadelphia Flyers (Mark Recchi vlevo a Johnny Boychuk) foto: Reuters

Lucic skóroval necelé tři minuty před koncem normální hrací doby.

Nezabránil tomu ani obránce Flyers Lukáš Krajíček, který přizvedl Krejčího přihrávku. "Soustředil jsem se jen na to, abych trefil branku. Prostě jsem se otočil a napálil to. Naštěstí to někudy prošlo," řekl ke své první brance v letošním play off Lucic.

Bodování play-off

1. Crosby (Pittsburgh) 8 16 (5+11) 2. Pavelski (San Jose) 8 14 (9+5)
3. Cammalleri (Montreal) 9 13 (8+5)
4. Samuelsson (Vancouver) 8 12 (8+4)
5. Dacjuk (Detroit) 9 12 (6+6)
------
23. Plekanec (Montreal) 9 8 (4+4) 32. Krejčí (Boston) 8 7 (4+3)
59. Erat (Nashville) 6 5 (4+1)

"Vyhrál důležitou bitvu. Mám za něj radost, protože letos moc gólů nedal a také byl hodně zraněný," řekl po zápase Krejčí. Český útočník zaznamenal třetí přihrávku a celkem sedmý bod ve vyřazovacích bojích.

Asistenci u Lucicovy branky si připsal také Miroslav Šatan a potvrdil, že v play off se mu proti Flyers daří. Ve vyřazovacích bojích proti Philadelphii nebodoval jen v jednom z 23 zápasů. "Mám mnohem víc prostoru než v základní části, takže jsem se do toho dostal a můžu hrát líp," řekl slovenský hokejista, který v posledních pěti zápasech získal osm bodů za čtyři góly a stejný počet přihrávek.

Boston - Philadelphia 3:2

V Západní konferenci sice Chicago po pěti minutách prohrávalo s Vancouverem 0:2, čtyřmi góly ale skóre otočilo a vyrovnalo stav série na 1:1. "Bylo to neuvěřitelné. Říkal jsem si: Bože, už je to tu zase," připomněl obránce Brent Seabrook první duel, ve kterém Blackhawks také dostali rychlé dva góly a nakonec prohráli 1:5.

Právě Seabrook zavelel k obratu, když v osmé minutě snížil na 1:2. Po bezgólové druhé třetině strhlo domácí Chicago zápas na svou stranu. V oslabení se trefil Patrick Sharp, další gól dal Kris Versteeg a do prázdné branky pečetil Patrick Kane.

Chicago - Vancouver 4:2

Noční výsledky 2. kola play off NHL

Boston - Philadelphia 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 6. Boyčuk, 30. Šatan, 58. Lucic (Krejčí) - 18. M. Richards, 40. Briere.
Střely na branku: 27:26. Diváci: 17.565. Stav série: 2:0.

Chicago - Vancouver 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)
Branky: 8. Seabrook, 47. Sharp, 59. Versteeg, 60. P. Kane - 2. Raymond, 6. Samuelsson.
Střely na branku: 34:26. Diváci: 22.142. Stav série: 1:1.